OK

محمد دايي: فردي که مي‌خواست علي را خراب کند، فراري است

مربي سايپا نسبت به هجمه‌هايي که عليه تيم او و درگيري‌هايي که بعد از بازي با پرسپوليس اتفاق افتاده واکنش نشان داد.   
       
           
           
       
   

             

           گزارش تيم اخبار فوتبال 4ورزش حاکي از ان است که

محمد دايي در گفت‌وگو با "ورزش سه"، راجع به ديدار روز گذشته سايپا و پرسپوليس اظهار کرد: بازي خيلي خوبي بود و بچه‌ها ما نمايش خوبي داشتند و سرتر از حريف بودند؛ اگر عوامل ديگر در کار تيم ما دخالت نمي‌کردند، مي‌توانستيم سه امتياز را بگيريم؛ عواملي که داخل زمين حضور داشتند و همه ديدند که چه افرادي بودند و با سوت‌هاي بيخود امتيازات لازم را از ما گرفتند.

 

 

* داور از ما کينه داشت

 

او راجع به اخراج‌اش از کنار زمين گفت: اصلا من اعتراضي نکردم که بخواهم اخراج شوم؛ بعد از مدت‌ها روي نيمکت نشستم و شرايط جسماني‌ام اجازه نمي‌داد که بخواهم اعتراض کنم؛ آنجا نشسته بودم ولي با توجه به اينکه ايشان(حسين زرگر) از سال‌هاي قبل کينه به دل داشت، من را اخراج کرد و به اين شکل مي‌خواست ضعف داوري خود را جبران کند.

 

مربي سايپا با تاکيد بر اينکه دو پنالتي ما را مقابل پرسپوليس نگرفتند، ابراز کرد: ديروز گفتم دو پنالتي ما را نگرفتند و امروز هم که صحنه‌هاي بازي را ديدم اين حرف را دوباره مي‌زنم؛ در ابتداي نيمه دوم روي علي دشتي ۱۰۰ درصد خطاي پنالتي اتفاق افتاد و يک بار هم بيرانوند در محوطه با توپي که دست‌اش بود، به آرمان رمضاني زد؛ بعد هم آقايان در برنامه شب‌هاي فوتبالي صحنه خطاي روي دشتي را نشان نمي‌دهند يا نخواستند نشان دهند و اشاره زيادي به کار بيرانوند نکردند.

 

دايي ادامه داد: متاسفانه آقايي که اخيرا برنامه شب‌هاي فوتبالي را مجري‌گري مي‌کند، خودش مي‌بافد و مي‌دوزد؛ يک بار هم بيرانوند بيرون از محوطه جريمه توپ را گرفت که متاسفانه آقاي کارشناس مي‌گفت اين صحنه به وضوح ديده نمي‌شود؛ حالا نمي‌دانم به وضوح ديده نمي‌شد يا سعي کرد بگويد به وضوح ديده نمي‌شود!

 

او يادآور شد: متاسفانه يک خط و مشي‌اي هست که اين اتفاقات مي‌افتد؛ به اتفاقات بازي کاري نداريم چون فوتبال است و بارها از اين مسائل رخ داده ولي روي صحبت و مشکل من با آن افرادي است که مي‌خواهند اشتباهات را توجيه کنند؛ فوتبال است و غرض‌ورزي در آن نيست ولي براي آنهايي که بعدا کارشناسي مي‌کنند يا آن مجري‌اي که مي‌آيد و اشتباهات را توجيه مي‌کند، متاسف هستم.

 

مربي سايپا تاکيد کرد: يک پنالتي در دقيقه ۴۷ و يک پنالتي با خطاي بيرانوند براي ما نگرفتند؛ سيد جلال هم بايد اخراج مي‌شد، داوري در بسياري از صحنه‌هاي ميانه زمين مشکل داشت و مدافع چپ پرسپوليس دو، سه بار بايد کارت زرد دريافت مي‌کرد که هيچکدام از اين اتفاقات را نديديم و البته مشکلاتي است که در فوتبال وجود دارد و طبيعي است.

 

دايي تصريح کرد: روي صحبت من با افرادي است که بعدا مي‌آيند و اين مشکلات را توجيه مي‌کنند و نمي‌دانم دنبال چه چيزي هستند.

 

 

* شجاع! نام بازيکن ما تا آخر عمر در ذهنتان مي‌ماند

 

او راجع به اظهار نظر شجاع که گفته آقاي دايي چيزي که نشنيده را نگويد، اظهار کرد: چطور آقاي شجاع مي‌گويد نديدم؟ اولا ايشان گفته من بازيکن سايپا(سليماني) را نمي‌شناسم ولي مطمئنا آقاي شجاع بايد بداند آنهايي که بيرون هستند، با دقت بيشتري اعمال و رفتار آدم‌ها را در زمين مي‌بينند؛ شجاع رفيق من است و دوستش دارم ولي سري اول و دوم او نيست چنين کارهايي مي‌کند.

 

مربي سايپا يادآور شد: آقاي شجاع خليل‌زاده! شايد شما اين بازيکن(سليماني) را نشناسيد ولي مطمئن باشيد اين پسر با گلي که به شما زد تا آخر عمر در ياد شما مي‌ماند.

 

 

* آن خبرنگار اتفاق ۲ سال قبل را تکرار کرد

 

دايي راجع به اظهار نظر يک خبرنگار صدا و سيما که عنوان کرده علي دايي به او سيلي زده است، گفت: يک بار در رشت اين تجربه را داشتيم که يک آقايي بخاطر اينکه خودش را مطرح کند، حواشي به وجود آورد ولي الان معلوم نيست آن فرد کجا فراري است؛ او دو سال قبل آن مسائل را ايجاد کرد و صدا و سيما هم بدون اينکه تحقيقي داشته باشد، آمد و ايشان را بخاطر اينکه يک ورزشکار خوب و الگوي مملکت را خراب کند، خيلي زود ايشان را به صحنه بُرد و بدون تحقيق ايشان را بزرگ کرد تا به اين ترتيب يک شخصي که مردم به او احترام مي‌گذارند و دوستش دارند، خراب کند.

 

او اذعان کرد: جالب اينجاست ناراحت هستند که آقاي دايي چرا با صدا و سيما مصاحبه نمي‌کند؛ مطمئنا وقتي مي‌بيند سياست و فکر و ذکرتان اين است که مي‌خواهيد آنهايي که مردم دوستشان دارند و موجه هستند، خراب کنيد، تمايلي به همکاري با شما(صدا و سيما) ندارد و هميشه رابطه بايد دو طرفه باشد.


مربي تيم فوتبال سايپا ادامه داد: ديشب هم اتفاقي مشابه دو سال قبل در رشت افتاد، اما آن زمان تير آقايان به سنگ خورد و مي‌خواستند دوباره چنين اتفاقي بيافتد؛ خوشبختانه مملکت قانون دارد و علي آقا از طريق قانون اقدام کرد و معلوم شد آن اقا بجز کذب چيزي نمي‌گفت و الان آن فرد فراري است.

 

دايي اضافه کرد: دو سال قبل نتوانستند شيطنتي که داشتند را به کُرسي بنشانند و به همين خاطر ديشب هم چنين کاري را تکرار کردند؛ آقايي که معلوم نيست چه کاره است، از ديشب اين داستان را در تلويزيون مي‌گويد؛ خبرنگار جايگاه خاص خود را دارد و محلي براي مصاحبه او تعريف شده است.

 

 

* چه کاره هستي به علي آقا بگويي آرام باش؟

 

او يادآور شد: تنشي بين دو تيم به وجود آمد ولي سوال من اين است که اين فرد در تونل دو تيم چه کار مي‌کرد؟ اصلا تو چه کاره هستي به علي آقا بگويي آرام باشيد؟ خودت را چه چيزي فرض کردي؟ مسؤول حراست هستي؟ چطور اين فرد به خودش اجازه داده آن وسط دخالت کند تو بيا و به رختکن برو؟ ضمنا او در تلويزيون اينطور مي‌گويد ولي مطمئن باشيد در تونل ورزشگاه به لحن ديگري حرف زده است.

 

مربي تيم سايپا با اشاره به يک مثال گفت: دو نفر وسط خيابان دعوا مي‌کنند و پليس مي‌آيد تا به دعواي آنها رسيدگي کند؛ بعد اين وسط يک نفر که دنبال مُفت‌خوري است، خودش را جلو مي‌اندازد و به پليس مي‌گويد ما سه تا را کجا مي‌بريد؟! به اين خاطر که فکر مي‌کند دو نفري که دستگير شدند، در زندان نان و غذاي مُفت مي‌خورند.

 

محمد دايي يادآور شد: مطمئن باشيد به اين آقا هم مثل آن فرد که دو سال پيش حاشيه درست کرد، ياد دادند که چه کاري انجام دهد، چه چيزي بگويد و خودش را جلو بياندازد و مثل آن مثالي که زدم بگويد ما سه تا را کجا مي‌بريد!؛ اصلا چنين چيزهايي نبود که آن آقا در تلويزيون گفت.

 

مربي سايپا تصريح کرد: آدم‌ها چقدر کوچک شدند و خودشان را کوچک فرض مي کنند که حاضر هستند مثل فيلم‌هاي فارسي خودشان را کتک‌خور فرض کنند تا مقاصد و اهداف يک عده ديگر به نتيجه برسد و به حقيقت بپيوندد.

 

 

* تيم ما مظلوم است

 

دايي به فحاشي عده‌اي عليه علي دايي در تونل ورزشگاه تختي اشاره کرد و گفت: متاسفانه نمي‌دانم چه بگويم؛ آن همه آدم و هوادار که فحاشي مي‌کردند، چرا در تونل و مقابل رختکن تيم‌ها حضور داشتند؟ ما يک تيم مظلوم هستيم و بايد با تيم حريف، داوري، هواداران و ... مقابله کنيم؛ واقعا دردمان را به چه کسي بگوييم؟

 

 

* قسم مي‌خورم سليماني اهل فحاشي نيست

 

او راجع به مصاحبه‌هايي که شجاع خليل‌زاده انجام داده و عنوان کرده بازيکن سايپا فحاشي کرده، گفت: شجاع هر بازيکن ديگري را مي‌گفت، شايد قبول مي‌کردم ولي واقعا سليماني بچه‌اي است که شايد در طول فصل يکي، دو بار به زور در تمرينات حرف بزند و فقط کار خودش را انجام مي‌دهد؛ آنقدر اين بازيکن خجالتي و کم‌رو است که سمت اين مسائل نمي‌رود و چنين شخصيتي ندارد؛ من مي‌توانم روي اين بچه قسم بخورم که اهل فحش دادن نيست.

 

مربي سايپا يادآور شد: سوال من اين است؛ تيمي که دقيقه ۸۸ جلوي آن همه تماشاگر توانسته گل بزند، عصبي مي‌شود و فحش مي‌دهد يا تيمي که تا دقيقه ۸۸ برنده بوده و خودش را برنده مي‌دانسته، ناراحت مي‌شود و تنش به وجود مي‌آورد؟ ۱۰۰ درصد بازيکن پرسپوليسي که جلوي تماشاگرانش گل مي‌خورد، ايجاد تنش مي‌کند؛ کميته انضباطي بايد به اين اتفاقات ورود کند و بخاطر اسم‌ها و طرفداران  از اينطور حواشي نگذرد.

 

 

* پرسپوليس نبود، بازيکن ما را مي‌شناختي!

 

دايي خطاب به شجاع خليل‌زاده عنوان کرد: آقاي شجاع! حق داريد که بازيکن ما را نشناسيد ولي اگر همين طرفداران و باشگاه بزرگ پرسپوليس پشت سر شما نبود و در تيم کوچکي بازي مي‌کرديد،آيا وجود داشتيد بازيکني را به جا نياوريد و نشناسيد؟ اين کارها و حرف‌هايي که مي‌زنيد از قدرت خودتان نيست و از نام، تماشاگران و ابهت پرسپوليس سوء استفاده کرده‌ايد.

 

 

* ماساژور پرسپوليس به علي آقا فحاشي کرد

 

مربي سايپا درباره دلايل مجادله لفظي بهزاد دايي(برادرش) در جايگاه ويژه ورزشگاه تختي عنوان کرد: متاسفانه ماساژور پرسپوليس هم در آنجا بوده و فحاشي بدي عليه علي آقا داشته است؛ البته پيگير هستيم تا ببينيم اين آقا چطور به خودش اجازه داده که اصلا آنجا بنشيند و فحاشي کند.

 

دايي با بيان انيکه افراد ديگري هم بودند که فحاشي اين ماساژور عليه علي آقا را شنيده‌اند، ابراز کرد: براي باشگاه پرسپوليس متاسف هستم که چنين شخصي را در تيم دارد که به مربي و بازيکن چندين ساله خود فحاشي مي‌کند؛ چطور اين فرد مي‌تواند چنين اجازه‌اي به خودش بدهد؟ واقعا همه چيز عوض شده است!


او تاکيد کرد: ما باخت‌هاي زيادي به پرسپوليس داشتيم؛ ديروز هم شايد تيمشان خسته بود و شرايط آرماني نداشت که مقابل ما ضعيف بازي کردند ولي با اين حال اين نتيجه هم چيزي از حقانيت و بزرگي پرسپوليس کم نمي‌کند ولي در بازي ديروز حق تيم ما برد بود.

 


* به آن خبرنگار ياد دادند چطور حرف بزند

 

مربي سابق پرسپوليس اضافه کرد: از وقتي آن مجري به برنامه شب‌هاي فوتبالي رفته، متاسفانه راهش را اشتباه مي‌رود؛ صدا و سيما هم بجاي اينکه از بزرگان فوتبال و مملکت دفاع کند، کاري مي‌کند که آنها جلوي مردم خراب شوند؛ علي آقا اينگونه مسائل را ديده و ديگر با آنها مصاحبه نمي‌کند.

 

دايي ادامه داد: مطمئن هستم به اين خبرنگار هم ياد دادند که چطور حرف بزنند وگرنه اصلا چنين جريان‌هايي نبود.

 

او يادآور شد: ديشب اين خبرنگار در برنامه شب‌هاي فوتبالي گفت که صدا و سيما احتياج به مصاحبه علي دايي ندارد و ۱۵ مربي ديگر هستند؛ اولا مگر اين آقا جزو مديران ارشد صدا و سيماست که براي اين سازمان سياست‌گذاري و تعيين تکليف مي‌کند؟ او بايد به اندازه خودش حرف بزند و مديران ارشد صدا و سيما در اين مسائل تصميم‌گيري داشته باشند.

 

مربي سايپا تاکيد کرد: ثانيا صدا و سيما به امثال علي دايي احتياج دارد چون صدا و سيما بايد به خواسته مردم و آن چيزي که مردم دوست دارند و به آن عشق مي‌ورزند، توجه کند و انعکاس دهد، نه اينکه به خواسته خود عمل کند؛ آن کسي که تعيين تکليف مي کند، مردم و خواسته آنها است؛ صدا و سيما هم بايد به خواسته مردم و بزرگ‌هاي اين مملکت و کساني که براي اين کشور زندگي خود را گذاشتند، توجه کند؛ ؛ اصلا او چه عددي و چه کاره است؟ پس اين آقا نمي‌تواند براي صدا و سيما تعيين تکليف کند که چه چيزي را بگويد.

           
           

           
           

           

            ???????? ?????????

            ????? ??

            ????? ?? ???? ???

            ????

            ?????

           

           

           


           

           
           


1397/08/07

Bookmark and Share   شماره خبر :63912 تعداد بازدید :140

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload