OK

قلعه نويي: وزارت ورزش بسيج شد تا حذفمان کند!

اميرقلعه نويي سرمربي سپاهان معتقد است که نگاه به پرسپوليس با نگاه به استقلال در آخرين دوره حضور در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا به هيچ وجه يکي نبوده است.

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان در پايان هفته يازدهم 25 امتياز کسب کرده و به يک امتيازي صدر رسيده؛ اميرقلعه نويي در شرايطي تيمش را مقابل سايپا آرايش داد، که 6 بازيکن اصلي اين تيم غائب بودند، با اين حال جايگزين ها عالي بازي کردند تا اين تيم با پيروزي 3 بر صفر از زمين مسابقه خارج شود.


 اميرقلعه نويي درباره اين موضوع، حضور استقلال در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا در سال 2013 و مقايسه آن با حمايتي که از پرسپوليس شد، ورود بانوان به ورزشگاه و الزام هايي که براي بازسازي ورزشگاه آزادي از سوي AFC ايجاد شده بود  همينطور عدم حضور کي روش با خبرنگار ورزش سه صحبت کرده که در ادامه حرف هاي مربي با تجربه سپاهان را مي خوانيد.

 

* تيم شما محدوديت هاي زيادي در بازي با سايپا داشت ولي همچنان روند رو به رشد خود را ادامه داد؛ در اين مورد صحبت مي کنيد.


خدا را شکر لطف خدا شامل حال مجموعه است.اين يک کار ساختاري و دسته جمعي است که ما هر جايي که مي رويم، آن را انجام مي دهيم. در سپاهان هم نفراتي را گرفتيم که زياد اختلاف با تفکرات ما نداشته باشند و خوشبختانه اين مهم تا اينجا انجام شده است. از بزرگترهاي تيم هم تشکر مي کنم که با وجود اينکه برخي از آنها کم بازي مي کنند ولي همه در تمرينات با تمام وجود حاضر مي شوند.

 

 

•  طي روزهاي قبل از فينال، استاديوم آزادي با فشار نهادهاي بين المللي مورد بازسازي قرار گرفت. به نظر مي رسد براي اين گونه کارها بايد هميشه فشار روي ما وجود داشته باشد.

 

ببينيد اگر اين کار براي خدا و مردم باشد، خوب است ولي کارها اين مدلي نيست. وظيفه دولت و حکومت اين است که اين کار ها را انجام دهد ولي در مورد ورزشگاه آزادي، يک سري فشارهايي بود که کارها انجام شد. من به شما مي گويم که چرا نتوانستيم درست بازسازي کنيم؛ هر چند باز هم بايد تشکر کرد ولي من مي خواهم کار براي کشور و مردم باشد ولي اين کار خدايي و مردمي نيست. ما خيلي جاها اين مشکلات را داريم؛ الان هندوستان و افغانستان هم زمين خوب دارند ولي ما هنوز مشکل داريم. باز در اين بين بايد از مجموعه فولادخوزستان تشکر کرد که استاديوم خوبي درست کردند. واقعا بايد به حال زمين هاي ليگ تاسف خورد و در ليگ يک که اوضاع خيلي خراب است و حتي برخي از تيم ها هتل ندارند. اين ها درد است. يک سري استاديوم را هم طي سال هاي گذشته به صورت کاملا غيراصولي ساخته اند؛ اين ها دردهاي مملکت است. اما باز هم فينال خوبي برگزار شد. اميدوارم اين افکار و نگرش ادامه داشته باشد، فقط اي کاش با فشار اين تغييرات انجام نمي شد.

 

•  ورزشگاه نقش جهان هم شرايط خوبي پس از افتتاح ندارد. مسئولان براي حل مشکلات قول هايي داده اند ولي به نظر مي رسد اين ورزشگاه هم مانند آزادي بايد با فشار مقامات ورزش در سطح آسيا به اجبار تغييراتش اعمال شود.


ابتدا بايد از آقاي دکتر سبحاني (مديريت پيشين مجموعه فولاد مبارکه سپاهان) تشکر کنم که زحمات زيادي براي نقش جهان کشيدند. من قبلا گلايه داشتم که چرا هواداران به ورزشگاه نمي آيند ولي حالا حرفم را پس مي گيرم. در دنيا روال کار اينگونه است که تمام کارها انجام مي شود تا هوادار را به ورزشگاه بياورند. اگر بازي اي تماشاگر نداشته باشد، کدام شرکت دوست دارد اسپانسر شود؟ ما در اصفهان اين را داريم ولي دنبال جذب و افزايش تعداد آنها نبوديم که هيچ، حتي مي خواهيم آنها را فراري بدهيم. مشکلات نقش جهان بايد حل مي شد.


ترافيک بي موردي که باعث کلافگي هواداران مي شود، گرفتن پول پارکينگ که توجيهي ندارد و مسائل ديگر را مي توان راحت در يک هفته حل کرد و من بعد از ديدن فيلم هايي که از نقش جهان و مشکلاتش گرفته شده، حق را به مردم مي دهم. همينجا هم از تريبون شما استفاده مي کنم و از آقاي عظيميان (مديريت شرکت فولاد مبارکه سپاهان) خواهش مي کنم اين مشکلات را حل کنند، چون سپاهان تيم بزرگي است و از مردم هم تشکر مي کنم و از آنها عذرخواهي مي کنم؛ البته مي دانم که کارهاي خوبي در حال انجام است.

 

 

•  در بازي با کاشيما شاهد حضور گسترده تر بانوان هر چند باز هم به شکلي گزينشي بوديم.


اگر يادتان باشد من اولين کسي بودم که در اين مورد سال ها پيش موضع گيري کردم و خوشحالم که موضع گيري اي که داشتم، جلوتر از همه بوده است. شروع اين کار خوب بوده ولي بايد آزاد باشد. ما مسئول بهشت و جهنم مردم نيستيم و فقط بايد بستر را براي آرامش مردم فراهم کنيم. اگر جوان ايراني بعد از سربازي و دانشگاه کار داشته باشد، ازدواج مي کند ولي الان درآمد 6 ميليون زير خط فقرحساب مي شود. يک سري نگرش ها درست نبوده که شرايط حالا اينگونه شده؛ با اين حال زنان ما با محدوديت هاي زيادي که داشته اند، موفقيت هاي زيادي در همه عرصه ها کسب شده که اين زياد خوب نيست. مهم تر از حضور، بستري است که بايد براي بانوان فراهم شود؛ مثلا سرويس هاي بهداشتي؛ نمي شود که بانوان وارد ورزشگاه شوند و شرايط مناسبي در سرويس هاي بهداشتي فراهم نشود. شما تازه نبايد فقط ورزشگاه آزادي را ببينيد، بلکه بايد در ساير شهرها هم اين شرايط مهيا شود. ضمن اينکه نبايد اين حضور به خاطر فشار AFC باشد که اگر اينگونه باشد، خوب نيست. شما همين حالا ببينيد، چند دستشويي در ورزشگاه آزادي کشف شد و ما هر جا شبکه هاي تلويزيوني را عوض مي کرديم، صحبت از اين دستشويي ها بود و جالب اين است که اينقدر که از اين دستشويي ها صحبت شد از معدن ها و چاه هاي نفتي که کشف مي شوند، صحبت نمي شود (باخنده).

 

•  شما با تيم استقلال در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا حضور داشتيد و در مقابل اف سي سئول بود که در دو بازي رفت  و برگشت بازي را واگذار کرديد؛ آيا شباهتي ميان اين دوره و آن دوره مي بينيد؟


ببينيد زمان ما خيلي متفاوت بود و نحوه بازي ها فرق داشت. ما بايد به شرق آسيا مي رفتيم و آن زمان از آقاي تاج که مسئوليت داشتند، خواهش کرديم که بازي ما را با ذوب آهن عقب بياندازند؛ تازه ما بايد به فولادشهر هم مي رفتيم ولي هر کاري کرديم نشد. من مي خواهم اين را به شما بگويم که براي پرسپوليس همه بسيج شدند تا تيم موفق شود ولي براي استقلال در آن دوره همه بسيج شدند تا موفق نشويم. فقط آن زمان آقاي قاليباف و حبيب کاشاني به ما کمک کردند، که همينجا باز هم از آنها تشکر مي کنم. در آن دوره وزارت ورزش بسيج شد تا ما حذف شويم و نمي دانم چرا در آن زمان دنبال اين بودند تا من و علي دايي را حذف کنند.

 

اميرقلعه نويي با اشاره به دشواري هايي که براي حضور در شرق مواجه شد، اينگونه حرف هايش را ادامه داد: ما در آن زمان به فولادشهر رفتيم و بعد از آن بلافاصله به بانکوگ سفر کرديم. 7 ساعت هم با اتوبوس مسافت طي کرديم تا به بازي بوريرام برسيم (البته بگذريم از رفتار بد بوريرامي ها که شب بازي، اوضاع بسيار دشواري براي ما درست کردند و از آن گذر مي کنم چون نياز به يک بحث جداگانه دارد)؛ بعد که بوريرام را برديم، مشخص شد، بايد به کره جنوبي برويم. بعد 8 ساعت تا بانکوگ راه طي کرديم و سپس به سئول رسيديم و دوباره به بانکوگ بازگشتيم. متاسفانه 11 ساعت در فري شاپ فرودگاه به دليل تاخير پروازها منتظر مانديم تا به تهران بازگرديم و حالا با اين شرايط سخت به نظر شما بدن بازيکنان چطور مي خواهد در زمين آن بازي سخت را انجام دهد؟ ما وقتي بوريرام را برديم، نفري 200 دلار به ما پاداش دادند که واقعا خنده دار بود؛ بازيکنان ما حتي يک کتاني نمي توانستند با اين پول بخرند. در صورتي که فکر مي کنم قبل از فينال حداقل 200 ميليون پرسپوليسي ها پاداش گرفتند. شما بپرسيد چقدر پاداش گرفتند و آن وقت مي فهميد 200 دلار پاداش براي برد بوريرام چقدر خنده دار است. هيچ کس هم به غير از قاليباف و حبيب کاشاني اطراف تيم ما نبود. اگر نگاه ملي بود، اينقدر تفاوت نبود. تازه ما جباري و حمودي را هم در پنجره تابستاني و پس از صعود از دست داده بوديم و اعتقاد دارم اگر همين تيم استقلال که ما در يک هشتم با آنها بازي کرديم، مسابقات را ادامه مي داد، مي توانست به فينال و قهرماني برسد.

 

•  قبل از بازي پرسپوليس تلاش رسانه ملي بر اين بود تا بازي فينال را با نگاه ملي پيش ببرد ولي عليرغم خواسته آنها براي استقلالي ها، تراکتوري ها و همينطور سپاهاني ها نگاه ديگري وجود داشت.


اين ها اختلاف نگاه هايي بوده که اتفاق افتاده؛ تيم سپاهان که به فينال جام باشگاه هاي آسيا و جام باشگاه هاي جهان رفت، اين نگاه وجود نداشت. اين ها به نظرم به خاطر منافع مردم نيست و به خاطر منافع خودشان است. سپاهان در جام باشگاه هاي جهان بازي داشت و تلويزيون سريال پخش کرد. اين وسط مقصر پرسپوليسي ها هم نيستند ولي مردم قدرت تشخيص دارند و مقايسه مي کنند و نهايت هم نتيجه اين مي شود، که فضا به اين سمت مي رود. در واقع از نگاه من افراط و تفريط شد.1397/08/24

Bookmark and Share   شماره خبر :17315 تعداد بازدید :3636

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload