OK

برنامه نود؛ جنجال بر سر مالکان مشترک باشگاه‌ها

عادل فردوسي‌پور در برنامه اين هفته علاوه بر بررسي بازي‌هاي ليگ، به حواشي مالکيت يک فرد يا مسؤول در دو يا چند باشگاه ليگ برتري پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(بيستم اسفندماه) از ساعت 22:41 آغاز شد که ادامه گل‌هاي تاريخ از 51 تا 60، مصاحبه ويژه با ايمان مبعلي، بررسي مسابقات هفته بيست و يکم ليگ برتر، مباحث به وجود آمده درباره بازي ماشين‌سازي و تراکتورسازي، حواشي مالکيت همزمان محمدرضا زنوزي در دو باشگاه و البته وزارت ورزش در پرسپوليس و استقلال، گفت‌وگو با داوران زن تاريخ‌ساز فوتسال ايران و ... ازجمله بخش‌هاي اين برنامه بود که مشروح آن را در زير مي‌خوانيد:


* نظرسنجي


مخاطبان برنامه نود مي‌توانند در پاسخ به سوال «مرد سال فوتبال ايران؟» يکي از گزينه‌هاي «سردار آزمون»، «اميد ابراهيمي»، «عليرضا بيرانوند»، «عليرضا جهانبخش»، «سيد جلال حسيني»، «اشکان دژاگه»، «وريا غفوري» و «سامان قدوس» را انتخاب و ارسال کنند. 

 

 

* آيتم ابتدايي برنامه نود به پخش سري گل‌هاي خاطره‌انگيز تاريخ ليگ برتر اختصاص داشت؛ «شماره 60: گل راه دور محمد قاضي مقابل پديده»، «شماره 59: گل عليرضا اکبرپور، بازيکن استقلال تهران در اهواز در نخستين دوره ليگ برتر به حسن هوري»، «شماره 58: گل حميدرضا علي‌عسگري مقابل ملوان انزلي که موجب ماندگاري سياه‌جامگان در ليگ برتر شد»، «شماره 57: گل ديدني علي قرباني، بازيکن پيکان برابر پرسپوليس»، «شماره 56: خداداد عزيزي برابر استقلال که در قهرماني پاس تاثيرگذار بود»، «شماره 55: گل تماشايي سيد جلال حسيني در نخستين فصل بازي براي ملوان مقابل برق شيراز»، «شماره 54: گل مهرداد معدنچي در دربي که از سمت راست زمين به مهدي رحمتي زد»، «شماره 53: گل سيد مهدي سيدصالحي در ليگ هفتم مقابل استقلال اهواز، در سالي که سپاهان قهرماني را به پرسپوليس  داد.»، «شماره 52: گل والي تماشايي اشپيتم آرفي با پيراهن پيام مشهد مقابل پرسپوليس» و «شماره 51: گل چيپ ديدني مصطفي چتراگون براي پاس تهران مقابل پيکان».

 

گلهاي خاطره انگيز ليگ برتر ايران در ادوار مختلف

 

منتخبي از حواشي جالب هفته بيست و يک ليگ برتر ايران

 

 

* آنچه در برنامه نود امشب مي‌بينيد:


- همراه با مهندس خجالتي در ايذه.
- گفت‌وگو با داوران خانمي که مرزهاي قضاوت در فوتسال را جابه‌جا کردند.
- بررسي شائبه‌هاي مربوط به دربي تبريز.
- بخش چهارم گل‌هاي تاريخ ليگ برتر.

 

* نساجي 1 پرسپوليس 1


نکات بازي


علي عليپور که آخرين بار در هفته دوم پاس گل داده بود، بعد از 19 هفته دوباره پاس گل داد.


پرسپوليس در هشت مسابقه از 10 بازي اخير خارج از خانه خود برنده نشده است.


سروش رفيعي در بازي با نساجي بيشترين لمس توپ را داشته است؛ 6 برابر تمام مسابقات اخيرش براي پرسپوليس.


- کنفرانس مربيان


مجيد جلالي: هيچ پنالتي‌اي در اين مسابقه نديدم و قضاوت آقاي فغاني خيلي خوب و منصفانه بود؛ در نيمه دوم بازيکنان نيمکت‌نشين پرسپوليس که به بازي آمدند، تاثيرگذار ظاهر شدند.


برانکو ايوانکوويچ: متاسف هستم برنده نشديم چراکه لياقت پيروزي را داشتيم؛ به بازيکنانم تبريک مي‌گويم که تا لحظه آخر به دنبال برد بودند.

 

توقف پرسپوليس در مازندران مقابل نساجي

 

* کارشناسي داوري نساجي و پرسپوليس با مسعود مرادي


در زمان گل نساجي، کمک داور دوم جاي‌گيري اشتباهي داشته و در تصوير تلويزيوني به نظر مي‌رسد محمدمهدي نظري از سيد جلال حسيني جلوتر و در آفسايد بوده، اما تصوير خط نشان داد که مهاجم نساجي در آفسايد نبوده و گل اين تيم صحيح بوده است.


برخوردي که بين بين مهاجم نساجي و مدافع پرسپوليس اتفاق افتاد، پنالتي نبود و داور تصميم درستي داشت.


در دقيقه 31 بعد از شوت‌زني سروش رفيعي به سمت دروازه نساجي، توپ به دست گولسياني برخورد کرد و بايد به سود پرسپوليس پنالتي اعلام مي‌شد و علاوه بر آن مدافع گرجستاني نساجي بايد کارت قرمز مي‌گرفت.


در دقيقه 52 توپ به دست گولسياني برخورد کرد ولي پنالتي نبود و فغاني تصوير درستي داشت.


کمک داور اول تصميم اشتباهي در اعلام آفسايد دو مهاجم نساجي داشت چراکه آنها در زمين خودي بوده و در زمان پاس، وارد زمين پرسپوليس نشده بودند.


برخورد مدافع پرسپوليس و رحمان جعفري پنالتي نبود و داور پشت دروازه تصميم درستي داشت.


در دقيقه 78 خطاي پنالتي روي مهدي ترابي اتفاق نيافتاد و بازيکن هر دو تيم تعادل خود را از دست دادند.

 

کارشناسي داوري نساجي مازندران - پرسپوليس

 

* ترين‌هاي هفته بيست و يکم ليگ برتر


- حرکات تکنيکي: سروش رفيعي، مهران درخشان‌مهر، اشکان دژاگه، حکيم نصاري، سعيد مهري، حميد ملکي و اسماعيل گونسالوس.


- تيرک دروازه: دانيال اسماعيلي‌فر(مقابل ماشين‌سازي).


- نجات: علي دشتي(برابر فولاد).


- کار تيمي: تراکتورسازي(مقابل ماشين‌سازي).


- موقعيت از دست رفته: علي عليپور(برابر نساجي).


- پاس گل: ميلاد جهاني(مقابل سپيدرود).


- مهار: شهاب گردان(برابر سپيدرود)


* ترين‌هاي بازيکنان در هفته بيست و يکم ليگ برتر


پاس: مصطفي احمدي؛ شوت: سروش رفيعي؛ پاس کليدي: مهدي مومني و اشکان دژاگه؛ نجات دروازه: مهرداد طهماسبي؛ قطع پاس: اميد خالدي؛ دفع توپ: وحيد محمدزاده؛ دريبل موفق: مهرداد محمدي؛ تکل موفق: ماهان رحماني؛ نبرد هوايي موفق: رافائل مسي؛ خطاي متحمل شده: ميلاد جهاني.

 

ترين هاي هفته بيست و يک ليگ برتر ايران

 

حواشي هفته گذشته ليگ برتر ايران

 

* استقلال تهران 1 نفت مسجدسليمان 0


نکات بازي


83 هفته از آخرين صدرنشيني استقلال در ليگ برتر مي‌گذرد.


استقلال بعد از 34 ماه دوباره فرصت پيدا کرد تا بالاتر از پرسپوليس صدرنشين ليگ برتر شود.


شفر در 24 بازي اخير استقلال 19 بار سيستم دفاعي تيمش را تغيير داده و بيشتر از هر پستي، در خط دفاعي جابه‌جايي داشته است.


- کنفرانس مربيان


عليرضا مرزبان: در چنين استاديومي، مقابل تيم استقلال شانس‌هاي زيادي نداريد ولي از تک موقعيتي که داشتيم، مي‌توانستيم به مساوي برسيم؛ استقلال در ضدحملات نيز مي‌توانست گل دوم را بزند.


وينفرد شفر: از بازي‌اي که در قطر و بازگشت از اين کشور داشتيم و نيمه شب به تهران رسيديم، شرايطمان مشکل بود و به همين دليل چند بازيکن که خسته بودند را نيمکت‌نشين کرديم؛ ذهنيت تيم و بازيکنان ما پيروزي بود.

 

سه امتياز اقتصادي استقلال از بازي خانگي

 

* سپاهان 1 پارس جنوبي جم 0


نکات بازي


تقابل سپاهان و پارس جنوبي براي نخستين بار برنده داشت.


سپاهان در هفت مسابقه اخير خانگي 6 برد داشته است.


مهدي تارتار بيشتر از هر مربي ديگري به امير قلعه‌نويي باخته است؛ 5 شکست.


- کنفرانس مربيان


مهدي تارتار: بازي پاياپايي با سپاهان شروع کرديم؛  متاسفانه در اواخر نيمه اول وقت‌هاي تلف شده هم تمام شده بود، روي تاکتيک غيرقابل مهار سپاهان، يعني ضربات ايستگاهي گل خورديم؛ در نيمه دوم بازي به خوبي پيش مي‌رفت که اتفاقات فوتبالي به ضرر ما شد و اخراج بازيکن‌مان کارمان را تمام کرد.


تکسيرا: مي‌دانستيم بازيکنانمان مي‌خواهند جواب مثبتي به مربي و تيم بدهند؛ مي‌خواستيم برنده شويم و اين پيروزي حق ما بود.

 

بازگشت سپاهان به صدر با غلبه بر پارس جنوبي


* پديده شهرخودرو 0 ذوب‌آهن 1


نکات بازي


سومين پيروزي پياپي منصوريان برابر گل‌محمدي.


گلزني ارسلان مطهري پس از دو فصل


پديده بعد از 499 دقيقه گل خورد.


هفت پيروزي در هشت تقابل اخير منصوريان مقابل پديده.


پيروزي ذوب‌آهن بعد از 13 بازي.


- يحيي گل‌محمدي: دو، سه موقعيت خيلي خوب داشتيم که از آنها استفاده نکرديم؛ روند بازي طوري شد که استرس برد داشتيم،  احساسي‌تر بازي کرديم و تمرکزمان را بخاطر همين موضوع از دست داديم؛ البته ذوب‌آهن بازي خوبي ارائه داد و ذهنيت آنها از ما برتر بود.

 

* کاشته‌زني مبعلي از حياط خانه تا گل به استقلال و پرسپوليس

 

به مناسبت خداحافظي ايمان مبعلي از فوتبال، گفت‌وگوي ضبط  شده ويژه‌اي با او در شهرستان ايذه خوزستان، محل زادگاه او انجام گرفت که بخشي از صحبت‌هاي او به شرح زير است:

 

- از اول اينطور شکل گرفتم که کمتر مقابل دوربين‌ها باشم و مصاحبه کمتري کنم؛ هميشه در گذشته‌ام بودم و آن را فراموش نکردم؛ به گذشته‌ام و شهري که در آن زندگي کردم، افتخار مي‌کنم.


- پژمان منتظري و رضا نوروزي ازجمله فوتباليست‌هاي معروف شهرستان ايذه هستند.


- يکي از آرزوهاي من اين بود که اجازه بازي در حياط خانه‌مان را داشته باشم.


- سال‌هاي سال در حياط خانه مي‌ايستادم و با توپ به پريز برق مي‌زدم و لامپ را روشن و خاموش مي‌کردم؛ هر شب هم وقتي همه از زمين چمن ايذه مي‌رفتند، من و يکي از دوستانم به زمين چمن مي‌رفتيم و ضربه ايستگاهي مي‌زديم.


- 9-8 سال قبل وقتي در الوصل امارات بودم، بدنسازي کار کرديم که موجب شد کمر درد شديدي پيدا کنم؛ به همين خاطر زانو را تکيه‌گاه بر زمين مي‌گذاشتم تا کمتر درد کمر را احساس کنم.


- زماني که در فولاد شروع به بازي کردم، در دو مسابقه رفت و برگشت به پرسپوليس و در ديدار رفت با استقلال گلزني کردم.


- معمولا براي زدن پنالتي در لحظه آخر تصميم مي‌گرفتم که در جام ملت‌هاي 2004 نيز همين کار را کردم ولي توپم به تيرک خورد، اما بخاطر اينکه جوان بودم و خيلي هم ضربه‌ام را بد نزدم، مردم به من اعتراض نکردند.


- در ديدار صباباتري و فولاد، نبايد به‌عنوان يک جوان آن خطا را(روي پاي علي دايي) انجام مي‌دادم ولي اين اتفاقات پيش مي‌آيد؛ فکر مي‌کنم همان خطا در نرفتنم به جام جهاني 2006 تاثير گذاشت، اما ناراحت نيستم و سرنوشتم اينطور بوده است.


- آن ابتدا که به امارات رفتم، قرار بود دو، سه بازي انجام دهم که قرارداد دو ساله به من پيشنهاد شد و در ادامه نيز 6-5 فصل در اين کشور بازي کردم.


- وقتي به استقلال بازگشتم، از پرسپوليس پيشنهادي نداشتم؛ سرمربي استقلال آقاي مظلومي بود و اميدوار رضايي از هيأت مديره با من صحبت کرد به اين تيم بيايم؛ استقلال را دوست داشتم و بازيکنان خوبي در آن تيم بود؛ پژمان منتظري در آنجا حضور داشت که در رفتنم به استقلال تاثيرگذار بود.


- در ديدار با المپيک ژاپن يک کاشته خيلي خوب زدم که آقاي مايلي‌کهن گفت از بکهام بهتر کاشته مي‌زنم؛ تلاشم را کردم هميشه ضربات آزاد خوبي بزنم.


- نخستين بار واژه مهندس را يک مفسر در تلويزيون امارات به من گفت.


- ناشکر نيستم چون در سه جام ملت‌ها بازي کردم، اما بنظرم يک جام جهاني کم داشتم که آن هم قسمت نبود؛ اعتقاد دارم ممکن است درهايي بر روي آدم بسته شود، اما درهاي زياد ديگري به روي انسان باز خواهد شد.

 

از شروع دوران فوتبال تا گرفتن پيراهن توتي با ايمان مبعلي

 

* آناليزي از عملکرد تيم‌هاي مدعي قهرماني ليگ برتر پخش شد.

 

آناليز عملکرد تيمهاي مدعي قهرماني در ليگ برتر


* سايپا 1 فولاد 0


نکات بازي


پيروزي سايپا پس از 12 هفته.


سايپا 3 بازي بدون گل خورده.


سايپا براي پنجمين فصل پياپي فولاد را در خانه برد.


سومين شکست پياپي فولاد.


- افشين قطبي: احترام زيادي براي آقاي علي دايي قائل هستم چراکه يکي از بزرگترين ستاره‌هاي فوتبال ما است؛ بعد از بازي ايشان دست نداد و به رختکن رفت که اين موضوع من را ناراحت کرد؛ ما بايد با اخلاق و رفتارمان به جوانان اين مسائل را نشان دهيم؛ در 60 دقيقه اول بازي هر دو تيم يک موقعيت طلايي داشتند؛ در 30 دقيقه پاياني ما بهتر کار کرديم و فرصت‌هاي زيادي داشتيم ولي گل بدي خورديم؛ در سه ديدار اخير خوب کار کرديم ولي از موقعيت‌هايمان بهره نمي‌بريم.

 

خلاصه بازي سايپا - فولاد


* تراکتورسازي 2 ماشين‌سازي 0


نکات بازي


تراکتورسازي در 21 بازي اخيرش 40 امتياز کسب کرده که بهترين عملکرد در تاريخ ليگ برتر بوده است.


تراکتورسازي چهار بازي بدون گل خورده.


ماشين‌سازي سه بازي بدون گل زده.


- کنفرانس مربيان


جورج ليکنز: خيلي خوشحال هستم که به برد رسيديم و اميدوار هستم هميشه اين شرايط باشد؛ اين عملکرد براي هواداران عالي است؛ امروز دو تيم فوتبال بازي کردند؛ موقعيت‌هاي عالي داشتيم و ماشين‌سازي هم چهار، پنج فرصت گلزني به دست آورد.


محمدرضا مهاجري: شروع خوبي داشتيم ولي به دليل استرس نتوانستيم گل بزنيم؛ روي اشتباه فردي گل خورديم و تا قبل از دريافت گل دوم، سعي در مديريت بازي داشتيم؛ گل دوم تراکتورسازي مشکوک به آفسايد بود؛ بازيکنان تراکتورسازي بزرگ هستند و بعد از زدن گل دوم، بازي را مديريت کردند.

 

* نصيرزاده: 2 سال قبل قراردادهاي استقلال را نوشتم


هوشنگ نصيرزاده، مديرعامل باشگاه ماشين‌سازي در گفت‌وگوي تلفني با برنامه نود پيرامون شائبه‌هايي که درباره ديدار تراکتورسازي و ماشين‌سازي و وجود دارد، اظهار کرد: چه زماني آقاي زنوزي به خودش از طرف مالک تراکتورسازي به مالک ماشين‌سازي نامه زده است؟ اين مسائل طنزهاي فضاي مجازي است که شبهات را افزايش مي‌دهد که بيشترشان هم از سوي هواداران رقيب تراکتور مطرح مي‌شود.


او ادامه داد: سال گذشته تراکتورسازي هواداران زيادي نداشت و حتي کانديداهاي سقوط هم بود، اما امسال باتوجه به اينکه کهکشاني بسته شده و در آناليز هم آمده، خط حمله‌اش عملکردي بالاتر از ليگ ايران داشته که اين موضوع موجب شده تا بيشترين تماشاگر را در بازي‌هاي خانگي داشته باشد.


نصيرزاده اضافه کرد: ما باشگاه را اداره مي‌کنيم، نه يک شهر را؛ مجموعه استان تصميم گرفت که ديدار ما و تراکتورسازي به جاي ورزشگاه بنيان ديزل، در استاديوم يادگار امام برگزار شود چراکه ظرفيت بنيان ديزل بيشتر از 9 هزار نفر نيست و ما نيز باتوجه به ديدارهاي قبلي تراکتور که تماشاگران زيادي داشت، اين ديدار را به استاديوم يادگار امام برديم؛ سازمان ليگ نيز نامه زد و اين موضوع را به تاييد رساند.


مديرعامل باشگاه ماشين‌سازي يادآور شد: شما ما را با رئال و بارسا اشتباه گرفتيد؛ ما پارسال هم با تراکتوري که پنجره نقل و انتقالات‌اش بسته بود، در ديدارهاي رفت و برگشت باختيم ولي در اين فصل که تراکتور موفق به برتري مقابل سپاهان شکست‌ناپذير و استقلال مدعي شده، همه توقع داشتند که ما بايد به برد مي‌رسيديم.


نصيرزاده يادآور شد: چرا از يک بازي 90 دقيقه‌اي ما و تراکتور، تنها دو صحنه را نشان مي‌دهند؛ صادق رضانيا تمرکز نداشت و توپ را از دست داد؛ آناليز بازي تراکتورسازي نشان داد که آنها فوق‌العاده کار مي‌کنند و برابر سپاهان و استقلال موقعيتي به حريف خود ندادند ولي ما توانستيم چند فرصت گلزني مقابل آنها داشته باشيم.


او تاکيد کرد: 40 سال است استقلال و پرسپوليس با اين شيوه اداره مي‌شوند و مديرعامل و هيات مديره اين باشگاه‌ها را يک نفر تعيين مي‌کند که اين کار اشتباه است.


مديرعامل باشگاه ماشين‌سازي عنوان کرد: 16 تيم را به وزارت صنعت، معدن و تجارت بدهيد، نه آقاي زنوزي؛ چرا تصور مي‌کنيد يک مسئله(مالکيت يک نفر براي دو باشگاه) براي بخش خصوصي غير قانوني ولي براي دولت قانوني است؟


نصيرزاده درباره بستن قراردادهاي تراکتورسازي در ابتداي فصل توسط او گفت: آن زمان فصل تعطيل بود؛ ضمن اينکه من اين کارها در باشگاه‌هاي ديگر نيز انجام مي‌دهم و دو فصل قبل نيز قراردادهاي باشگاه استقلال و ديگر تيم‌ها را نوشتم.

 

توضيحات نصيرزاده درباره حواشي بازي تراکتورسازي - ماشين سازي

 

* مهاجري: شرافتم را بخاطر يک مسابقه زير سوال نمي‌برم


محمدرضا مهاجري، سرمربي ماشين‌سازي در گفت‌وگوي تلفني با برنامه نود اظهار کرد: من در مصاحبه‌ام گفته بودم که اگر تراکتورسازي قهرمان شود و پديده سهميه آسيايي بگيرد، خوشحال خواهم شد؛ پديده تيم سابقم بوده و نسبت به تراکتورسازي نيز که اول فصل بستم، تعلق خاطر دارم، اما هيچوقت شرافت کاري و اعتبارم را بخاطر يک مسابقه زير سوال نمي‌برم.


او ادامه داد: هفته قبل بهترين تمرينات را داشتيم؛ مگر مي‌شود به بازيکنم بگويم مقابل تراکتور شُل بازي کند؟ مقابل تراکتور چهار، پنج موقعيت گل داشتيم؛ از باخت تيمم دفاع نمي‌کنم ولي بخاطر شائبه‌ها حرف مي‌زنم چراکه موجب ناراحتي‌ام شده است.


مهاجري اضافه کرد: عزيز معبودي 4 کارته شده و مسيح زاهدي نيز مصدوميت داشته که به همين خاطر يک بازيکن جوان را در دفاع چپ به کار گرفتم.


وي يادآور شد: پيکان در هشت مسابقه به برد نرسيده بود، اما ما در پنجمين دقيقه وقت‌هاي تلف شده در ديدار با اين تيم يک پنالتي از دست داديم؛ آيا اين مسائل تباني است؟ اين موارد اتفاقاتي است که در فوتبال رخ مي‌دهد.


سرمربي ماشين‌سازي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه بازيکنان تيمش در روز ديدار با تراکتورسازي پاداش گرفتند، گفت: چه پاداشي؟ اينطور نبوده است؛ براي پرداخت قراردادها نيز تازه امروز ليست‌ها را نوشتيم تا احتمالا در چند روز آينده پرداختي داشته باشيم.

 

توضيحات مهاجراني درباره حواشي بازي تراکتورسازي - ماشين سازي

 

* احمدرضا براتي، کارشناس حقوقي فوتبال در گفت‌وگوي تلفني با برنامه نود راجع به ابهاماتي که درباره مالکيت محمدرضا زنوزي در دو باشگاه تراکتورسازي و ماشين‌سازي وجود دارد، توضيحاتي ارائه داد.

 

مناظره فردوسي پور و نصيرزاده درباره مالکان دو تيم ليگ

 

* گفت‌وگو با 2 داور تاريخ‌ساز زن در فوتسال ايران


- گلاره ناظمي: سال 78 وارد فوتسال شدم و در سال 80 در کلاس‌هاي داوري شرکت کردم و به طور رسمي داور فوتسال شدم؛ به داوري در المپيک فکر مي‌کردم و زماني که براي من ابلاغ اين رقابت‌ها آمد، احساس خوبي داشتم؛ سعي کردم نماينده خوبي براي ورزش ايران باشم؛ در ديدارهاي افتتاحيه و فينال قضاوت کردم؛ شرايطي که براي ما پيش آمد، در راه شناخته شدن داوران ايراني اهميت داشت؛ در عمل مشخص شد که با پوشش و حجاب نيز مي‌توان در سطح جهاني داوري کرد؛ پذيرش اروپاييان براي قضاوت ما که از آسيا و ايران آمده بوديم، سخت بود و فکر مي‌کردند سطح پايين‌تري داشته باشيم ولي وقتي قضاوت کرديم، داوري ما را پذيرفتند و ما نيز نشان داديم اين توانايي را داريم که از يک کنفدراسيون ديگر به آنجا برويم و داوري داشته باشيم؛ خانم‌هاي ايراني همپاي آقايان در همه عرصه‌ها فعاليت مي‌کنند و زحمت مي‌کشند؛ اگر دو طرف متاهل و همراه باشند، در کنار کار و ورزش، مي‌توانند زندگي شخصي خوبي را داشته باشند.


- زري فتحي: برادرم فوتباليست بود و وقتي بازي‌ها را مي‌ديدم، رهبر بودن داور در ميانه زمين براي من جالب بود؛ سال 87 وارد داوري شدم و دو سال است به کلاس‌هاي اي اف سي مي‌روم؛ سال قبل 52 تست را پاس کردم و امسال هم 62 تست که دو برابر آقايان بود را با موفقيت پشت سر گذاشتم؛ زمان ابلاغ داوري در جام ملت‌هاي اروپا در مدرسه و سر کارم بودم؛ وقتي گفتند چنين ابلاغي آمده، تا يک ساعت شوکه بودم ولي به اين بازي‌ها رفتيم و در حالي که فوتسال متفاوتي را ديديم، داوري متفاوتي نيز ارائه داديم.

 

از درخشش در رقابت هاي جهاني تا قضاوت در فينال آسيا


* گزارشي از عملکرد لژيونرهاي فوتبال ايران طي يک هفته اخير پخش شد.

 

مروري بر عملکرد لژيونرها در هفته گذشته

* کارشناسي داوري


- استقلال تهران و نفت مسجدسليمان


قبل از گل اول استقلال، بازيکن اين تيم در ميانه زمين خطايي روي هافبک نفت مرتکب نشده بود و داور تصميم درستي داشت.
ايسما در موقعيت آفسايد بود و کمک داور اول تصميم درستي داشت.


- ماشين‌سازي و تراکتورسازي


گل دوم تراکتورسازي سالم بود و قبل از آن آفسايد اتفاق نيافتاد.
آنتوني استوکس تمارضي مرتکب نشد و داور تصميم اشتباهي به دليل دادن اخطار به او بخاطر شبيه‌سازي داشت؛ در اين صحنه بايد يک پنالتي براي تراکتورسازي گرفته مي‌شد.


- سپاهان و پارس جنوبي


توپ به سر بازيکن پارس جنوبي برخورد کرد و خطايي اتفاق نيافتد.
بعد از شوت مهاجم سپاهان، توپ به دست مدافع پارس جنوبي برخورد کرد و داور بايد به سود سپاهان پنالتي مي‌گرفت.
داور در زمان دادن کارت زرد دوم به عسگري بايد به طور مستقيم اين بازيکن را اخراج مي‌کرد.


- پديده و ذوب‌آهن


مرادمند به دليل ضربه شديد به بازيکن ذوب‌آهن بايد اخراج مي‌شد که اين اتفاق نيافتاد.


* استقلال خوزستان 0 پيکان 1


نکات بازي


چهار تقابل اخير دو تيم ميانگين گل 75/0 را داشته است.


حسين فرکي با 6 پيروزي رکورددار برتري مقابل استقلال خوزستان است.


پيکان 3 بازي بدون گل خورده.


- کنفرانس مربيان


حسين فرکي: با استرسي که داشتيم، تلاش ما حفظ تک گل بود؛ فشار حريف نيز موجب شد تا تمرکز بازيکنان ما برهم بخورد و اشتباهاتي داشته باشند، اما خوشبختانه در نهايت به برتري دست يافتيم.
کريم قنبري: ما خوب بازي مي‌کنيم و امروز هم روز خوب فوتبالي ما بود ولي در روزي که دروازه‌بان ما حتي يک واکنش داشته باشد، بازنده شديم.

 

* صنعت نفت 1 سپيدرود 1


نکات بازي


صنعت نفت دريافت چهار گل روي ضربات کاشته، بدترين تيم ليگ هجدهم.


ميلاد جهاني با 4 گل و 4 پاس گل، روي 50 درصد گل‌هاي اين فصل صنعت نفت تاثيرگذار بوده است.


صنعت نفت 12 بازي و يک پيروزي.


سپيدرود 9 بازي بدون برد.


- کنفرانس مربيان


نادر دست‌نشان: بچه‌هاي ما يک بار اشتباه کردند و همان يک بار تبديل به گل شد و جريمه شديم؛ در مجموع موقعيت خاصي به صنعت نفت نداديم که به برد برسند؛ بيشتر در ميانه زمين کنترل توپ را داشتند.
پائولو سرجيو: سعي در حمله داشتيم و ريسک ضد حملات را به جان خريديم؛ تيم حريف دفاع چند لايه داشت و از اينکه به سه امتياز که شايسته رسيدن به آن را داشتيم و نرسيديم، ناراحت هستم.

 

* کارشناسي داوري


- استقلال خوزستان و پيکان


کمک داور اول تصميم اشتباهي در اعلام آفسايد مهاجم استقلال خوزستان داشت.


بعد از کرنر بازيکن استقلال خوزستان از سمت چپ زمين، برخوردي بين مهاجم اين تيم و مدافع پيکان اتفاق افتاد که پنالتي نبود و داور به درستي تصميم گرفت.


- صنعت نفت و سپيدرود


برخورد مهاجم سپيدرود و مدافع صنعت نفت پنالتي نبود و بازيکن سپيدرود قصد گرفتن خطا از داور را داشت.

 

کارشناس داوري بازيهاي هفته بيست و يک ليگ برتر

 

* گزارشي از مسابقات انجام شده تيم‌هاي پرسپوليس، استقلال و ذوب‌آهن در مرحله گروهي فصل 2019 ليگ قهرمانان آسيا پخش شد.

 

* نتيجه نظرسنجي


بيش از يک ميليون و 541 نفر در نظرسنجي اين هفته برنامه نود شرکت کردند که حدود 33 درصد از آنها به عليرضا بيرانوند به‌عنوان مرد سال فوتبال ايران راي دادند.


برنامه نود اين هفته ساعت 02:08 بامداد روز سه‌شنبه، بيست و يکم اسفندماه خاتمه يافت.1397/12/21

Bookmark and Share   شماره خبر :17318 تعداد بازدید :3833

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload