OK

النصر 2- ذوب‌آهن 3؛ ماشاالله ذوب، ماشاالله ايران

شاگردان منصوريان اجازه ندادند النصر با وجود به دست آوردن دو پنالتي صاحب امتياز شود و با گل لحظات پاياني به نخستين پيروزي آسيايي رسيدند.

به گزارش "ورزش سه"، ذوب‌آهن ايران که بعد از دو پيروزي برابر الکويت کويت و الغرافه قطر در مرحله پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا، براي هفتمين بار به مرحله گروهي اين رقابت‌ها راه يافت، در نخستين مسابقه خود که هفته گذشته در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد، به تساوي بدون گل برابر الزوراء عراق رسيد، اما سبزپوشان امشب در حالي به مصاف النصر عربستان رفتند که اميدوار به کسب برتري خارج از خانه بودند و با وجود اينکه يک گل در دقايق ابتدايي دريافت کردند، اما توانستند به بازي برگردند و با گل‌هاي محمد نژادمهدي و وحيد محمدزاده نيمه اول را با برتري پشت سر بگذارند.


النصر که در ديدار اخيرش مقابل الوصل امارات شکست خورده بود، به دنبال کسب امتياز در ديدار امشب برابر ذوب‌آهن بود که توانست در دقيقه 57 با پنالتي تکرار شده عبدالرزاق حمدالله گل تساوي را به ثمر رساند ولي در حالي که النصر عربستان يک پنالتي هم در دقيقه 88 به بيرون زد، ذوبي‌ها موفق شدند گل سوم را در دقيقه 90 توسط اميرارسلان مطهري، بازيکن تعويضي خود بزنند و صاحب پيروزي 3 بر 2 برابر نماينده سعودي‌ها شوند تا در جدول گروه A با الزوراء عراق در امتياز 4 برابر شوند ولي به دليل تفاضل گل کمتر در جايگاه دوم جدول قرار بگيرند.


مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا- فصل 2019 / هفته دوم
دوشنبه: 97/12/20 ؛ ساعت 19:15
استاديوم: آل مکتوم- دبي/ تماشاگر: ...
داور: ليو کوک‌مان(هنگ‌کنگ).


النصر عربستان
برد جونز
عبدالله مادو
عمر هوساوي
سلطان الغنم
خميس الفرج(86- عبدالرحمن العبيد)
عبدالعزيز الجبرين(74- نواف الفرشان)
عبدالله الخيبري
حامد المنصور(80- فراس البريکان)
عبدالله السالم
جوليانو
عبدالرزاق حمدالله
سرمربي: روي ويتوريا


ذوب‌آهن ايران
محمدرشيد مظاهري
محمد نژادمهدي
وحيد محمدزاده
ميلاد فخرالديني
حميد ملکي
حميد بوحمدان
قاسم حدادي‌فر(66- محمدزبير نيک‌نفس)
عليرضا چراغعلي(83- مهران درخشان‌مهر)
سيد محمدرضا حسيني
محمدرضا عباسي(72- اميرارسلان مطهري)
کريستين اوساگوآنا
سرمربي: عليرضا منصوريان

 

اخطار


ميلاد فخرالديني(24) و رشيد مظاهري(56) و محمدرضا حسيني(4+90) از ذوب‌آهن

 

شرح گل


النصر 1 - ذوب‌آهن صفر (دقيقه 5: جوليانو): سعودي‌ها که بازي را هجومي آغاز کرده بودند، تنها پنج دقيقه پس از شروع مسابقه روي ارسال زميني حامد المنصور از جناح راست زمين و قطع توپ خوب و ضربه تمام کننده جوليانو از مقابل تيرک اول و جلوتر از محمدزاده توانستند به گل اول برابر ذوب‌آهن برسند.

 

النصر 1 - ذوب‌آهن 1 (دقيقه 30: محمد نژادمهدي): خطايي که در سمت راست ميانه زمين روي اوساگوآنا اتفاق افتاده بود را محمدرضا حسيني به زيبايي به مقابل دروازه النصر فرستاد که سانتر دقيق او را محمد نژادمهدي با ضربه سر ديدني تبديل به گل تساوي ذوب‌آهن کرد.

 

 

النصر 1 - ذوب‌آهن 2 (دقيقه 39: وحيد محمدزاده): پرتاب اوت بلند محمدرضا حسيني از سمت چپ زمين را عبدالعزيز الجبرين نتوانست دفع کند تا وحيد محمدزاده، مدافع پيشتاخته ذوب‌آهن صاحب توپ شود و از زاويه بسته دومين گل نماينده ايران را بزند.

 

النصر 2 - ذوب‌آهن 2 (دقيقه 57: عبدالرزاق حمدالله): پنالتي تکرار شده النصر اين بار از دست نرفت و شوت عبدالرزاق حمدالله به سمت چپ دروازه ذوب‌آهن تبديل به گل تساوي تيم عربستاني شد.

 

النصر 2 - ذوب‌آهن 3 (دقيقه 90: اميرارسلان مطهري): پرتاب اوت بلند ملکي بعد از عبور از روي سر محمدزاده و اوساگوآنا به زمين خورد و در ادامه ضربه سر مطهري تبديل به گل شد تا ذوبي‌ها درآستانه پيروزي قرار بگيرند.

 


لحظات حساس


دقيقه 12: توپ ارسالي از روي کرنر سمت چپ زمين به قصد باز کردن دروازه ذوب‌آهن را مظاهري به خوبي در اختيار گرفت.
دقيقه 17: پاس در عمق عباسي و شوت روي پاي پُرقدرت اوساگوآنا با واکنش جونز راهي کرنر شد.
دقيقه 18: ارسال حدادي‌فر از سمت چپ زمين و ضربه سر محمدزاده را جونز مهار کرد.
دقيقه 21: شوت راه دور عبدالرزاق حمدالله راه به جايي نبرد و با فاصله نسبتا زيادي از دروازه ذوب‌آهن به بيرون رفت.
دقيقه 28: عليرضا چراغعلي با حرکت چشم‌نواز و ديبل چهار مدافع النصر وارد محوطه جريمه اين تيم شد که تکل به موقع عبدالله مادو اجازه نداد شوت بازيکن جوان ذوب‌آهن تبديل به گل شود.
دقيقه 29: النصر حمله خطرناکي روي دروازه ذوب‌آهن تدارک ديد که حمدالله نتوانست از پاس در عرض استفاده کند تا موقعيت سعودي‌ها از دست برود.
دقيقه 41: محمدرضا حسيني با سماجت وارد محوطه جريمه النصر شد ولي در برخورد با خميس روي زمين افتاد که داور هنگ‌کنگي در اين صحنه اعتقادي به اعلام پنالتي نداشت.
دقيقه 45: سانتر حامد المنصور از جناح راست و ضربه سر عبدالله السليم بالاتر از فخرالديني را مظاهري با واکنشي عالي مهار کرد.

 


دقيقه 46: نزديک بود باز هم ارسال حسيني از روي ضربه آزاد با ضربه نژادمهدي تبديل به گل شود که ضربه سر او از مقابل تيرک دوم اين بار حاصلي به همراه نداشت و به اوت رفت.
دقيقه 48: اوساگوآنا فرصت عالي گلزني را از دست داد و نتوانست ارسال زميني و تماشايي ملکي از سمت چپ زمين را وارد دروازه النصر کند.
دقيقه 53: شوت محکم حامد المنصور از سمت راست محوطه جريمه بعد از برخورد به جوليانو دفع شد ولي در ادامه شوت زميني حمدالله را نژادمهدي از روي خط دروازه برگشت داد و ريباند بعدي را حامد المنصور دوباره به سمت دروازه ذوب زد که اين بار عکس‌العمل زيباي مظاهري مانع از گلزني النصر شد.
دقيقه 55: عبدالرزاق حمدالله بعد از دريافت پاس عبدالله الخيبري نفوذ سريعي به سمت دروازه ذوب‌آهن داشت که در برخورد با مظاهري روي زمين افتاد تا به سود النصر اعلام پنالتي شود.
دقيقه 56: پنالتي‌اي که عبدالرزاق حمدالله گرفته بود را اين مهاجم با شوت محکم به سمت دروازه ذوب‌آهن زد که مظاهري با شيرجه تماشايي به راست دروازه به خوبي توپ را مهار کرد ولي کمک اول داور هنگ‌کنگي اعلام کرد به دليل خروج گلر ذوب از دروازه در زمان زدن سوت، اين پنالتي بايد تکرار شود.
دقيقه 62: هوساوي سانتر کوتاه خوبي به مقابل دروازه ذوب‌آهن فرستاد که ضربه سر جوليانو حاصلي به همراه نداشت و به بيرون رفت.
دقيقه 64: عبدالرزاق حمدالله با يک سرتوپ چشم‌نواز در موقعيت گلزني قرار گرفت که شوت پاي چپ زميني او را مظاهري با عکس‌العمل سريع و با پا دفع کرد.
دقيقه 71: ارسال حسيني از روي کرنر سمت راست و ضربه سر محمدزاده پس از برخورد به عبدالله مادو دفع شد.

دقيقه 78: شوت پاي چپ جوليانو بعد از برخورد به پاي محمدزاده به کرنر رفت.

دقيقه 80: يک ارسال ديگر از حسيني موقعيت خطرناکي براي ذوب به وجود آورد که اين بار ارسال او و ضربه سر اوساگوآنا به کنج دروازه النصر را برد جونز مهار کرد.

دقيقه 86: پاس عبدالله السليم با مهار سينه، يک بار ديگر موقعيت خوبي براي عبدالرزاق حمدالله به وجود آورد که اين بار بعد از حرکت او، محمد نژادمهدي روي اين مهاجم مرتکب خطا شد تا النصر براي دومين بار در اين ديدار صاحب پنالتي شود.
دقيقه 88: دومين پنالتي اعلام شده به سود النصر را عبدالرزاق نتوانست استفاده کند و در حالي که مظاهري به سمت چپ دروازه شيرجه زده بود، شوت او به اين سمت به بيرون رفت و تبديل به گل نشد.

دقيقه 3+90: شوت روي پاي چپ تماشايي عبدالله السليم به شکل خطرناکي از روي دروازه ذوب‌آهن به اوت رفت.

 

 

اتفاق ويژه


ذوب‌آهن که در مرحله پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا به پيروزي شگفت‌انگيز مقابل الغرافه رسيده و راهي مرحله گروهي شده بود، امشب هم بازگشت فوق‌العاده‌اي به بازي داشت و در حالي که زير بار فشار حملات النصر بود و دو پنالتي هم به اين تيم هديه داد، در نهايت موفق به زدن گل برتري شد تا صاحب سه امتياز ارزشمند شود.


در حاشيه


* اميرارسلان مطهري برخلاف ديدار اخير ذوب‌آهن در ترکيب حضور ندارد و روي نيمکت ديده مي‌شود.
* تماشاگران النصر با در دست داشتن بلندگو به ايجاد سر و صدا در استاديوم آل مکتوم پرداختند.
* بعد از خروج حدادي‌فر از زمين، مظاهري کاپيتان ذوب‌آهن شد.1397/12/21

Bookmark and Share   شماره خبر :17315 تعداد بازدید :3959

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload