OK

استراليا صفر(4)- ازبکستان صفر(2)؛ نجات با سرباز رايان

کانگوروها با درخشش دروازه‌بان خود در ضربات پنالتي ازبکستان را شکست دادند و راهي مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌ها شدند.

به گزارش "ورزش سه"، تيم ملي استراليا در شروع جام ملت‌هاي آسيا غافلگير شد و برابر اردن شکست خورد، اما بعد از آن دو پيروزي متوالي مقابل فلسطين و سوريه به دست آورد تا به‌عنوان دومين تيم گروه B راهي مرحله يک هشتم نهايي جام ملت‌ها شود؛ اما آنها در بازي امشب دوباره به مشکل خوردند و کار سختي مقابل ازبکستان داشتند، طوري که نتوانستند در طول 120 دقيقه دروازه ايگناتي نستروف را باز کنند.


شاگردان هکتور کوپر نيز که در شروع جام ملت‌ها دو برد مقابل عمان و ترکمنستان داشتند، در آخرين بازي دور گروهي نتوانستند ژاپن را شکست دهند تا همانند کانگوروها با حضور در رتبه دوم جدول به مرحله حذفي برسند، اما آنها امشب با عملکرد منطقي و جلوگيري از حملات استراليا، کار را به ضربات پنالتي کشيدند ولي در نهايت با نتيجه 4 بر 2 مغلوب شدند.


استراليا که نتوانسته بود در جريان مسابقه به برتري برسد، دومين ضربه پنالتي را از دست داد ولي متئو رايان آنها را به بازي بازگرداند و شوت توختاخوجائف را گرفت تا ضربات پنالتي نيز همچنان با تساوي دنبال شود؛ در ادامه کانگوروها بهتر ظاهر شدند و با پنالتي‌اي که يک بار ديگر رايان گرفت، توانستند ازبکستان را شکست داده و به مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌ها راه پيدا کنند.

 


جام ملت‌هاي آسيا - امارات 2019 / مرحله يک هشتم نهايي
دوشنبه: 97/11/01 ؛ ساعت 17:30
استاديوم: خليفه بن زايد- العين
داور: عبدالرحمن الجاسم(قطر)؛ کمک‌ها: طالب سالم المري و سعود احمد؛ داور چهارم: پاراکراما هماسونگا(سريلانکا)/ کمک داوران پشت دروازه: خميس محمد المري(قطر) و احمد ابوبکر الکاف(عمان).

 


تيم ملي استراليا
متئو رايان
ميلوس دجنک
ترنت سينسبوري
رايان برت گرانت
عزيز بهيچ
مارک ميليگان
جکسون ايروينه
توماس روجيچ(111- ماسيمو لونگو)
آور مابيل(68- متئو لکي)
کريس اکونوميديس(96- رابي کروزه)
جيمي مکلارن(75- جيانو آپوستولوس)


سرمربي: گراهام آرنولد

 


تيم ملي ازبکستان
ايگناتي نستروف
داورون کاشيموف
آنزور اسماعيلوف
اسلام توختاخوجائف
اولگ زوتي‌اف(105- فرخ سايفي‌اف)
جاووخير سيديکوف(73- علي‌بائف)
اوديل احمدوف
جلال‌الدين ماشاريپوف
اتابک شوکوروف
داستونبک خامداموف(107- عزيزبکتورگانبائف)
الدور شومورودوف(104- مارات بيکمائف)


سرمربي: هکتور کوپر

 

 

اخطار


اسلام توختاخوجائف(2) و داورون کاشيموف(46) از ازبکستان

توماس روجيچ(20) ، عزيز بهيچ(25) و رايان گرانت(109) از استراليا

 

 


لحظات حساس


دقيقه 10: شومورودوف با فرار از سد مدافعان استراليا در موقعيت تک به تک با متئو رايان قرار گرفت، اما خروج به موقع دروازه‌بان استراليا اجازه نداد شوت مهاجم بلندقامت ازبکستان تبديل به گل شود و در ادامه نيز توپ برگشتي را مهار کرد.
دقيقه 12: شوت روي پاي بهيچ از پشت محوطه جريمه را نستروف در اختيار گرفت.

دقيقه 28: شوت محکم و زميني سيديکوف از فاصله 30 متري با اختلاف سانتي متري از کنار تيرک عمودي دروازه استراليا به اوت رفت.

دقيقه 36: سانتر شومورودوف به پشت محوطه جريمه به خامداموف رسيد که شوت او در چارچوب دروازه استراليا نبود و به اوت رفت.

دقيقه 40: صحنه مشکوک به هند پنالتي بعد از سانتر بهيچ در محوطه جريمه ازبکستان اتفاق افتاد که داور قطري دستور به ادامه بازي داد.
دقيقه 41: ضربه ايستگاهي محکم روجيچ بي‌دقت بود و به ديوار دفاعي بازيکنان ازبک برخورد کرد.
دقيقه 43: ماشاريپوف بعد از دو سر توپ چشم‌نواز به مابيل و گرانت، شوت چندان خوبي نزد تا توپ به تابلوهاي تبليغاتي کنار زمين اصابت کد.

 

 

دقيقه 58: استراليايي‌ها از جناح راست محوطه جريمه ازبکستان حمله نه چندان جدي خلق کردند که در نهايت با ضربه سر گرانت توپ در دستان نستروف قرار گرفت.

دقيقه 60: پاس بلند دجنک از ميانه زمين به پشت مدافعان ازبکستان و ضربه سر گرانت به شکل خطرناکي از کنار دروازه ازبکستان عبور کرد.

دقيقه 68: ضربه سر اکونوميديس روي ارسال گرانت از بالاي دروازه ازبکستان راهي اوت شد.

دقيقه 70: نزديک بود استراليا روي ارسال اکونوميديس، پاس به عقب لکي و ضربه روجيچ به طور اتفاقي به گل برسد که نستروف توپ را جمع کرد.

دقيقه 77: متئو لکي نفوذ تند و تيزي از سمت راست محوطه جريمه ازبکستان داشت که بعد از سر توپ عالي ، شوت‌زني کرد اما ضربه او درآستانه ورود به دروازه را نستروف درآغوش گرفت.

دقيقه 86: نزديک بود دروازه استراليا در آخرين دقايق مسابقه باز شود که ارسال ماشاريپوف و شوت روي پاي احمدوف به دجنک برخورد کرد و راهي کرنر شد.

 

 

 

 

دقيقه 92: شوت فني اکونوميديس بعد از حرکت در عرض اين بازيکن را نستروف به راحتي جمع کرد.

دقيقه 94: شوت محکم متئو لکي را نستروف به خوبي برگشت داد و ريباند اين توپ را هم لکي با شوت روي پا زد که باز هم دروازه‌بان ازبکستان توپ را در اختيار گرفت.

دقيقه 98: نستروف بازهم بازيکنان استراليا را ناکام گذاشت و اين بار شوت عزيز بهيچ را گرفت.

دقيقه 105: شوت بغل پاي روجيچ از کنار دروازه ازبکستان به بيرون رفت.

 

 

 

 

ضربات پنالتي


استراليا 1 - ازبکستان صفر : مارک ميليگان، کاپيتان کانگوروها زننده اولين پنالتي بود که ضربه او به سمت راست دروازه در برخورد با نوک انگشتان نستروف تبديل به گل شد.

استراليا 1 - ازبکستان 1 : پنالتي اول ازبک‌ها را اتابک شوکوروف زد که با شوت‌زني به مرکز دروازه موفق به گلزني شد.

استراليا 1 - ازبکستان 1 : شوت زميني عزيز بهيچ را نستروف با شيرجه به سمت چپ دروازه به خوبي مهار کرد.

استراليا 1 - ازبکستان 1 : اسلام توختاخوجائف دومين ضربه پنالتي تيمش را به مرکز و بالاي دروازه زد که متئو رايان به خوبي شوت او را دفع کرد تا اميد استراليا زنده بماند.

استراليا 2 - ازبکستان 1 : رابي کروزه، بازيکن تعويضي استراليا پنالتي سوم تيمش را به کنج سمت چپ دروازه زد و تبديل به گل کرد.

استراليا 2 - ازبکستان 2 :  متئو رايان به سمت راست شيرجه زد، اما شوت علي‌بائف از بالاي سر او وارد دروازه شد.

استراليا 3 - ازبکستان 2 : شوت آپوستولوس برخلاف جهت نستروف که به سمت چپ شيرجه زده بود، تبديل به گل شد.

استراليا 3 - ازبکستان 2 : شوت زميني بيکمائف چپ‌پا را متئو رايان با شيرجه عالي به سمت راست دروازه دفع کرد تا منجي استراليا شود.

استراليا 4 - ازبکستان 2 : متئو لکي با شوت به مرکز دروازه گل چهارم استراليا در ضربات پنالتي را به ثمر رساند و صعود تيمش را قطعي کرد.

 

 

 

بهترين بازيکن


متئو رايان که در جريان مسابقه فقط يک بار در دقيقه 10 دروازه‌اش تهديد شد و واکنش خوبي روي تنها موقعيت جدي ازبکستان داشت، در ضربات پنالتي خوش درخشيد و کيفيت بالاي بازي خود را به نمايش گذاشت؛ اين دروازه‌بان که هم‌باشگاهي عليرضا جهانبخش در برايتون است، در ضربات پنالتي و در حالي که تيمش يک پنالتي از دست داده بود، دو ضربه پنالتي ازبک‌ها را به خوبي مهار کرد تا بيشترين نقش را در صعود تيمش ايفا کرده باشد.

 

 

اتفاق ويژه


ازبک‌ها اميدوار بودند با هدايت هکتور کوپر در جام ملت‌هاي آسيا نتيجه خوبي بگيرند، اما آنها بعد از شکست در آخرين مسابقه مرحله گروهي برابر ژاپن، امشب هم نتوانستند از سد استراليا عبور کنند تا وداع زودهنگامي با اين رقابت‌ها داشته باشند.


از سوي ديگر تيم ملي استراليا، قهرمان دوره گذشته جام ملت‌ها نيز که در مرحله گروهي چندان قدرتمند ظاهر نشده و در رده دوم جدول گروه B  قرار گرفته بود، درآستانه حذف از جام ملت‌ها قرار داشت که درخشش رايان در ضربات پنالتي مانع از ناکامي تيمش شد.

 

 

 

در حاشيه


* ترکيب تيم ملي استراليا در مسابقه امروز نسبت به ديدار اخيرشان برابر سوريه تنها يک تغيير داشته که ترنت سينسبوري جانشين ماسيمو لونگو شده است.

* ازبکستان با پنج تغيير نسبت به بازي اخيرش برابر ژاپن، در ديدار مقابل استراليا حاضر شده که آنزور اسماعيلوف، اولگ زوتي‌اف، اوديل احمدوف، جلال‌الدين ماشاريپوف، اتابک شوکوروف به ترتيب جانشين ايگور کريمتس، فرخ سايفي‌اف، فوزيل موسائف، علي‌بائف و اتابک شوکوروف شدند.

* روجيچ، هافبک مياني استراليا به دليل دريافت کارت زرد دو اخطار شد تا در صورت صعود استراليا به مرحله بعد، ديدار آينده تيمش را بخاطر محروميت از دست بدهد.

* گراهام آرنولد و هکتور کوپر، سرمربيان سرشناس دو تيم قبل از شروع مسابقه برخورد گرمي با يکديگر داشتند.

 

 

* متئو لکي، ستاره استراليا و باشگاه هرتابرلين آلمان، در دقيقه 68 به‌عنوان نخستين تعويضي تيمش وارد زمين شد تا نخستين بازي خود در جام ملت‌هاي آسيا را انجام دهد.1397/11/02

Bookmark and Share   شماره خبر :17316 تعداد بازدید :4309

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload