OK

زيدان: برگشتم چون عاشق پرز و رئال مادريد هستم!

زين الدين زيدان، سرمربي جديد رئال مادريد، تاييد کرد که از زمان ترک اين باشگاه در تابستان گذشته، پيشنهادهاي مختلفي دريافت کرد اما پيشنهاد بازگشت به برنابئو بهتر از آن بود که رد کند.

به گزارش "ورزش سه"، زيدان که در ميانه هاي فصل 16-2015، جانشين رافا بنيتس در رئال مادريد شد، در دو فصل و نيم حضور در اين باشگاه، سه قهرماني در چمپيونزليگ و يک قهرماني در لاليگا به دست آورد اما در تابستان گذشته در اقدامي غيرمنتظره، اين باشگاه را ترک کرد.

اما نتايج ضعيف رئال با خولن لوپتگي و پس از آن سانتياگو سولاري باعث شد تا مديران رئال بار ديگر به سراغ او بروند.

او که امروز تا سال 2022 با رئال مادريد قرارداد امضا کرد، در گفتگو با خبرنگاران گفت:" وقتي که رفتم، زمان درستي براي جدا شدن بود. من از آن زمان، پيشنهاد مختلفي داشتم اما مي خواستم اينجا در شهر مادريد بمانم. اولين واکنش من بعد از اينکه رئيس با من تماس گرفت اين بود که برگردم. حالا هم اينجا هستم."

 

 

بعد از جدايي زيدان از رئال، گمانه زني هاي زيادي در مورد دليل جدايي او مطرح شد. او در مورد اينکه چرا چنين تصميمي گرفته بود، گفت:" من از باشگاه جدا شدم زيرا فکر مي کردم که بعد از بردن همه جام هاي ممکن، بازيکنان نياز به تغيير دارند.

من برگشتم زيرا رئيس با من تماس گرفت و اينجا هستم، چون عاشق او و باشگاه هستم. و خوشحالم که برگشتم اما اين مسئوليت بزرگي است زيرا آدم هاي زيادي عاشق اين باشگاه هستند. ما فصل گذشته قهرمان چمپيونزليگ شديم اما خيلي زود رقابت قهرماني ليگ را واگذار کرديم و همين طور جام حذفي و اين اتفاقات زماني رخ داد که من سرمربي بودم.

مي دانم که فصل گذشته چه اشتباهاتي داشتم و قصد دارم تمام تلاشم را بکنم تا مطمئن شوم تيم اين بار بهتر عمل مي کند.

ما بايد تغييراتي ايجاد کنيم اما اکنون زمان داريم که صحبت کنيم و برنامه بريزيم. هنوز 11 بازي از فصل باقي مانده است. اوضاع در ليگ بد پيش مي رود اما من فصل قبل مربي تيم بودم و آن زمان هم در تيم شرايط همين بود.

گفته مي شود يکي از دلايل جدايي زيدان، نارضايتي او از جدايي کريس رونالدو بود. او در مورد ستاره فعلي يوونتوس هم گفت:" همه رونالدو را مي شناسند. او يکي از بهترين ها و بخشي از تاريخ باشگاه است اما ما هنوز 11 بازي ديگر داريم و بايد روي آن تمرکز کنيم."

سرمربي جديد رئال در مورد اينکه آيا احساس مي کند بازگشتش به اين تيم يک ريسک است يا نه، گفت:" من به اين مسئله فکر نمي کنم. استراحت کردم و وقتي رئيس تماس گرفت، مي خواستم برگردم؛ فقط همين. اشتياق من، چيزي است که من را به اينجا کشيد."

زيدان با همان کادر فني قبلي به سانتياگو برنابئو برگشته و از کادر فني فعلي تيم، تنها آنتونيو پينتوس، مربي بدنساز، به کارش ادامه خواهد داد.

 

 

در زمان حضور سولاري، بازيکناني مانند ايسکو و مارسلو، جايگاه شان را در ترکيب اصلي از دست دادند و گرت بيل هم در ماه هاي اخير با هواداران دچار مشکل شد. زيدان در مورد اين مسائل هم گفت:" اين بازيکنان با رئال به جام هاي زيادي رسيدند. من قصد ندارم وارد مسائلي که براي آنها در اين فصل رخ داد، بشوم.

من همه بازي ها را تماشا کرده ام. بازيکنان اولين کساني هستند که مي دانند سال سختي را پشت سر مي گذارند. نمي توان هميشه پيروز شد. گاهي اوقات بايد شکست خورد تا به جايي که قبلا بودي، برگردي.

وقتي من از رئال جدا شدم، بعضي ها تشکر کردند اما بعضي ها هم حرف هاي بدي زدند. اگر فکر مي کردم چيز ناخوشايندي وجود دارد يا اين بازگشت ريسکي دارد، برنمي گشتم.

من آدم مثبتي هستم و در چند ماه گذشته هم خوب استراحت کردم. رئيس باشگاه رئال با من تماس گرفتم و من مي خواستم برگردم. شايد اگر 4 ماه پيش بود، برنمي گشتم، کسي چه مي داند؟

اما اين زمان بندي مناسبي براي بازگشت است و يک فرصت فوق العاده. من واقعا منتظر اين چالش هستم."

فلورنتينو پرز، رئيس باشگاه رئال مادريد، که در ماه هاي اخير با انتقادهاي زيادي روبرو شده، گفت:" ما در مقطع دشوار و پيچيده اي قرار داريم. ما اين فصل به نتايج مورد نظرمان نرسيديم. مي خواهم از حرفه اي گري سانتياگو سولاري در يک دوران دشوار تشکر کنم و اگر خودش مايل باشد، ما مي خواهيم که در باشگاه بماند.

اما ما مي خواهيم يک عصر طلايي تازه را شروع کنيم. زيزوي عزيز، ما مي خواهيم که همه بدانند بهترين مربي دنيا به رئال برگشته است."1397/12/21

Bookmark and Share   شماره خبر :17316 تعداد بازدید :4472

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload