OK

فردوسي‌پور: برخورد مربي تيم ملي نياز به عذرخواهي داشت

عادل فردوسي‌پور در کوتاه‌ترين برنامه نود تاريخ به انتقاد از نحوه برخورد مربي تيم ملي با اصحاب رسانه و بيانيه فدراسيون فوتبال پرداخت.   
       
           
           
       
   

             

           گزارش تيم اخبار فوتبال 4ورزش حاکي از ان است کهبه گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(بيست و هشتم مهرماه) از ساعت 22:23 آغاز شد که گزارشي از اردوي تيم ملي ايران، گفت‌وگوي ضبط شده با کارلوس کي‌روش و شاگردان او، ديدار تيم‌هاي سايپا- ماشين‌سازي و همچنين پرسپوليس- پيکان، مسابقه تدارکاتي تيم ملي برابر ترينييداد و توباگو، برخورد اوسيانو کروز با خبرنگاري که قصد پرسش سوال از لوپز داشت، نحوه بليت فروشي اينترنتي و ... ازجمله بخش‌هاي اين برنامه 50 دقيقه‌اي بود که مشروح آن را در زير مي‌خوانيد:


* فردوسي‌پور در ابتداي برنامه اعلام کرد به دليل اينکه امشب ديدار تيم‌هاي ملي آلمان و هلند در چارچوب رقابت‌هاي ليگ ملت‌هاي اروپا از ساعت 23:15 پخش خواهد شد، برنامه نود امشب کمتر از 50 دقيقه است و به همين علت نظرسنجي هم برگزار نمي‌شود.


* نخستين آيتم اين برنامه به پخش گزارشي از ديدار تيم‌هاي ملي ايران و ترينيداد و توباگو که با برتري يک بر صفر شاگردان کي‌روش همراه بود، پخش شد.

 

* گزارش و مصاحبه ضبط شده‌اي از سرمربي و تعدادي از بازيکنان تيم ملي ايران که در تاريخ بيست و دوم مهرماه 97 و قبل از ديدار تدارکاتي ملي پوشان برابر بوليوي انجام گرفته بود، پخش شد که بخشي از صحبت‌هاي آنها را در زير مي‌خوانيد:


- کارلوس کي‌روش: زمين شماره 2 کمپ تيم‌هاي ملي را درست کرديم ولي مي‌خواهيم هميشه از آن نگهداري کنيم؛ طبق برنامه‌اي که با آقاي تاج داشتيم، از زمين دو شروع کرديم و اين زمين کاملا آماده است؛ وقتي منابع مالي تامين شد، زمين شماره يک نيز مثل زمين دوم مي‌شود؛ الان 200 متر زمين فوق العاده در زمين شماره دو داريم و در آينده هم 200 متر در زمين شماره يک خواهيم داشت تا در کنار هتل آکادمي و مرکز پک تبديل به مرکز بزرگي براي تيم ملي و تيم‌هاي پايه ملي خواهد شد.


- مسعود شجاعي: فوتبال ايران نسبت به 12 سال قبل که در ليگ برتر بودم، از نظر سخت افزاري تفاوت زيادي نداشته و همانطور است ولي از نظر فني چيزي کم نداريم.


- علي قلي‌زاده: کاوه شم گلزني بالايي دارد و وقتي در شارلروا حضور داشت، بازي براي من هم راحت‌تر بود و بازي يکديگر را مي‌خوانديم؛ با کاوه در سايپا و تيم ملي هم کنار هم بوديم؛ کاوه و دو، سه بازيکن ديگر هم رفتند که به ضرر تيم شد ولي الان نفرات جديدي آمدند.

 

- سردار آزمون: قبل از اينکه متني را براي خداحافظي بنويسم، موضوع را با آقاي کي‌روش هماهنگ کرده و همه چيز را گفته بودم؛ من 23 سالم است ولي وقتي مي‌بينم براي خانواده‌ام در رستوراني، جلوي مادرم فحش خانوادگي مي‌دهند، ناراحت مي‌شوم و هر کسي هم بود، ناراحت مي‌شد؛ يک سري هستند مي ‌توانند اين اتفاقات را ناديده بگيرند؛ به آقاي کي‌روش گفتم هر موقع کسالت مادرم خوب شد، در خدمت تيم ملي هستم؛ بعد از آن اتفاق وقت نشد حرفي بزنم؛ 100 درصد از کساني که از من حمايت کردند، همان موقع از آنها عذرخواهي کردم و دستشان درد نکند ولي از کساني که به خانواده‌ام توهين، هيچ وقت از آنها عذرخواهي نمي‌کنم.


- صادق محرمي: دو فصل خوب به همراه پرسپوليس با دو قهرماني داشم؛ بهترين روزهاي فوتبالي‌ام در پرسپوليس بود؛ بعد از جدا شدنم خيلي از هواداران ناراحت شدند، اما بيشترشان آرزوي موفقيت مي‌کردند و بيشتر صحبت تماشاگران موفقيتم در اروپا بود؛ چهار مدافع راست در دينامو زاگرب است که يکي از آنها مصدوميت دارد، يکي ديگر در سمت چپ خط دفاعي بازي مي‌کند و ما هم به صورت چرخشي در ترکيب قرار مي‌گيريم؛ بازي‌هاي ما سه روز يک بار است و هيچ مدافع راستي در تيم ما در تمام بازي‌ها ثابت نبوده است.

 

- سامان قدوس: تيم ما قوي است؛ وقتي تيم خوب بازي مي‌کند، من هم مثل آنها کار مي‌کنم؛ وقتي مالکيت توپ نداريم، من هم از جريان بازي خارج مي‌شوم؛ در عملکردم در آميان يک مقدار هم شانس داشتم ولي هنوز از نمايشم راضي نيستم؛ هنوز در حال يادگيري در آميان هستم، هنوز با شرايط آشنا نشدم و مثل خانه‌ام نيست.


- سعيد عزت‌اللهي: در يک ماه پس از جام جهاني، حسرت آن گل آفسايد مقابل اسپانيا را مي‌خوردم ولي خيلي خوشبين هستم آن بدشانسي‌ها در جام ملت ها تبديل به خوش‌شانسي شود؛ فکر مي‌کنم تجربه حضور در ردينگ خيلي خوب است؛ روزهاي اول که به ردينگ رفتم، از مربيان گرفته تا بازيکنان برخورد خوبي داشتند؛ قبل از اينکه ردينگ را انتخاب کنم، مربي تيم با من تماس گرفت و گفت فضايي در ردينگ است که مي‌توانم در آنجا بازي کنم.


- امير عابدزاده: خيلي دوست دارم به اهدافم برسم؛ بالا و پايين در مسيرم زياد بوده، اما اصلي‌ترين مسئله اين بوده که هيچ‌وقت تسليم نشدم و کارم را ادامه دادم؛ مقايسه با پدرم يک چالش است که من را به سمت جلو پيش مي‌برد؛ وقتي عکس‌هاي پدرم را در مرکز پک مي‌بينم، انگيزه مي‌گيرم تا کارم را ادامه دهم و به سمت قله بروم.

 

- ميلاد محمدي: از کريم انصاري‌فرد بخاطر کليپي که در روز تولدم از من پخش کرد، ناراحت نيستم؛ من هم روز تولدش يک عکس خوب مي‌گذارم!

 

 

 

 

 

* فردوسي‌پور به حواشي يک هفته اخير پيرامون تيم ملي ايران و برخورد اوسيانو کروز با خبرنگاري که قصد پرسيدن سوال از الکساندر لوپز، مربي دروازه‌بانان تيم ملي داشت، اشاره کرد و گفت: خارج از تمام مسائل، بهتر بود فدراسيون فوتبال در بيانيه‌اي که پيرامون اين اتفاق داد، عذرخواهي مي‌کرد يا اگر قصد انجام اين کار را نداشت، حداقل از برخورد مربي تيم ملي با خبرنگار ابراز تاسف مي‌کرد ولي متاسفانه هيچ يک از اين کارها را انجام نداد؛ تيم ملي به رسانه و رسانه به تيم ملي نياز دارد؛ جو جالبي درآستانه جام ملت‌هاي آسيا نيست؛ همه ما تيم ملي اين کشور را دوست داريم؛ حتي آنهايي که خواه يا ناخواه برابر تيم ملي قرار گرفتند؛ تيم ملي کشور و مملکتمان است و به آن اميدوار هستيم؛ بايد همه دست به دست هم دهيم تا اين جو را بهتر کنيم.

 

* پاسخ بخش رسانه‌اي تيم ملي به حواشي


اميرحسين حسيني، مدير رسانه‌اي تيم ملي در گفت‌وگوي تلفني با برنامه نود اظهار کرد: همانطور که آقاي کي‌روش گفتند ما با داخلي‌ها مشکلي نداريم و تمام حريفان ما خارج از کشور هستند؛ در مصاحبه مطبوعاتي آقاي کي‌روش که تحريم شده بود، حرف‌هاي خوبي عنوان شد؛ ايشان نظري مبني بر مخالفت و رد کردن نظر ديگران ندارد.


او ادامه داد: آقاي کي‌روش و تمام بازيکنان در اردوهاي قبل همواره با خبرنگاران مصاحبه داشتند و درب تمرينات تيم ملي بر روي اصحاب رسانه باز بود ولي در اين اردو در يک تصميم جمعي همه اعضاي تيم ملي قصد داشتند گفت‌وگويي نکنند ولي هيچ مشکلي با رسانه‌ها نبوده است.


حسيني با بيان اينکه آقاي کي‌روش در اين اردو به دو دليل تمرينات را لغو کرد، گفت: يک روز باراني بود که آقاي کي‌روش گفت انجام تمرين به زمين و بازيکنان آسيب مي‌زند و از طرف ديگر عنوان کرد بايد در زمين شماره 2 کمپ تيم ملي يک مکان مسقفي بايد براي خبرنگاران در نظر گرفته شود تا در روزهاي باراني دچار مشکل نشوند.


مدير رسانه‌اي تيم ملي عنوان کرد: مربي دروازه‌بانان تيم ملي(لوپز) با آقاي زيکو عکس يادگاري انداختند که تصويرشان در فضاي مجازي هم وجود دارد؛ ما بارها درباره شايعه‌اي که درباره ايشان مطرح شده بود، پاسخ داديم تا سوء برداشت نشود ولي توجهي به اين موضوع نشد.


او تصريح کرد: آقاي کي‌روش نيز در نشست خبري گفت که ما هم نمي‌گوييم کار مربي ما(اوسيانو کروز) با خبرنگار درست بوده ولي اين اتفاق طوري رقم خورد که حواشي زيادي براي تيم ملي به وجود آمد، اما از طرف ديگر آن خبرنگار در محوطه غير فني قصد مصاحبه با آقاي لوپز را داشت.

 

 

 

 

 

* سايپا 0 ماشين‌سازي 0


نکات بازي


سايپا پنج بازي بدون برد در ليگ.
پنجمين تساوي متوالي ماشين‌سازي در ليگ برتر.


- کنفرانس مربيان


محمد دايي: بچه‌هاي ما خوب بازي کردند و موقعيت‌هاي خوبي داشتيم ولي زمين مسابقه اجازه نداد روي زمين کار کنيم؛ پنج مسابقه سخت داشتيم که فشار زيادي روي تيم آورد.
محمدرضا مهاجري: با توجه به شرايط و پتانسيل تيم و با وجود اينکه زمين کيفيت لازم را نداشت، نمايش خوبي داشتيم؛ در نيمه اول بهتر کار کرديم و موقعيت‌هاي خوبي داشتيم؛ در نيمه دوم سعي در کنترل بازي داشتيم؛ سايپا با تعويض‌ها يکي، دو موقعيت خوب به دست آورد ولي در نهايت به تساوي رسيديم.


* پرسپوليس 2 پيکان 1


نکات بازي


کمال کاميابي‌نيا براي نخستين بار در پرسپوليس در دو بازي متوالي گلزني کرد.
پيکان 4 گل خورده در 15 دقيقه پاياني در دو بازي اخير.
وحيد شيخ‌ويسي بدون کلين‌شيت برابر پرسپوليس.
پيکان با 18 شکست برابر پرسپوليس، رکوددار باخت مقابل سرخ پوشان در تاريخ ليگ برتر است.
پس از 960 روز پرسپوليس در بازي‌هاي ليگ توانست بازي باخته را با برد عوض کند.
مجيد جلالي در بين مربيان بيشترين باخت را برابر پرسپوليس داشته؛ 10 شکست.


- کنفرانس مربيان


مجيد جلالي: از وظايفي که بازيکنان انجام دادند، تشکر مي‌کنم؛ داوري هم خيلي خوب بود ولي روي تک اشتباهي که داشت، موثر بود؛ او عالي قضاوت مي‌کرد، اما براي من قابل توجيه نيست روي گل اول ما داور بازي چه خطايي گرفته است.
برانکو ايوانکوويچ: هر بازي، حتي فينال ليگ قهرمانان آسيا را با شوق و تلاش براي برد به زمين مي‌رويم.

 

 

 

 

* محمود رفيعي، کارشناسي داوري فوتبال ايران که به دليل وقت کم برنامه نود به صورت تلفني قرار بود کارشناسي داوري دو ديدار را انجام دهد، با اصرار سعي در بيان نظرات خود با وجود اعلام فردوسي‌پور بخاطر زمان کم برنامه داشت.


رفيعي در جمله کوتاهي گفت: آقاي فردوسي‌پور، بعد از هشت سال دعوا(از سوي کي‌روش) با 50 تا مربي، خبرنگار، داور و ... امشب به اين نتيجه رسيديد که وفاق ملي بين مربيان باشد؟ دعوا با آقايان قلعه‌نويي، مايلي‌کهن و ... ؟

 

* کارشناسي داوري با محمود رفيعي


- پرسپوليس و پيکان


کارت زرد به علي حمودي بخاطر ضربه‌اي که با دست به صورت اميد عاليشاه زد، درست بود و کفايت مي‌کرد.
ضربه شجاع خليل‌زاده با کف پا روي ران و صورت علي حمودي حداقل بايد با کارت زرد همراه مي‌شد، اما مهدي مرجان‌زاده به مدافع پرسپوليس اخطار نداد.
قبل از گل اول پرسپوليس، مهدي مومني روي اميد عاليشاه خطا کرد ولي علي حمودي اين کار را انجام نداد.
پس از شوتي که محمد قاضي زد، توپ تبديل به گل نشد و تمام توپ از خط رد نشد؛ ضمن اينکه کمک داور دوم مسابقه نمي‌توانست در اين صحنه تشخيص درستي داشته باشد.

* گزارشي از مشکلاتي که تماشاگران فوتبال ايران در بليت فروشي اينترنتي و به ويژه در ديدار پرسپوليس و کاشيما آنتلرز ژاپن داشتند و بازار سياه فروش بليت که عده‌اي از دارندگان بليت عنوان مي‌کردند از کارکنان سازمان ليگ بليت را تهيه کردند، پخش شد که فردوسي‌پور به دليل کمبود وقت برنامه اين گزارش را نيمه تمام گذاشت، به نحوه بليت فروشي‌ها  اعتراض و عنوان کرد در هفته آينده به طور مفصل راجع به اين مسئله صحبت مي‌کنند.

 

 

 


برنامه نود اين هفته ساعت 23:13 سه‌شنبه، بيست و هشتم مهرماه خاتمه يافت.           
           

           
           

           

            ???????? ?????????

            ????? ??

            ????? ?? ???? ???

            ????

            ?????

           

           

           


           

           
           


1397/08/29

Bookmark and Share   شماره خبر :63966 تعداد بازدید :126

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload