OK

امارات 3- قرقيزستان 2؛ نفس ميزبان بريد!

شاگردان زاکروني به زحمت قرقيزستان را شکست دادند تا حريف استراليا در مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌ها شوند.

به گزارش "ورزش سه"، تيم ملي امارات در افتتاحيه جام ملت‌هاي آسيا غافلگير شد و به تساوي برابر بحرين رسيد، اما بعد از آن هند را شکست داد و در آخر هم با تساوي مقابل تايلند 5 امتيازي شد تا با وجود نمايش نه چندان قدرتمند، راهي مرحله يک هشتم نهايي اين رقابت‌ها شود ولي شاگردان آلبرتو زاکروني امشب که به مصاف قرقيزستان، تيم سوم گروه C رفتند، تا لحظات پاياني با نتيجه 2 بر يک پيش بودند، اما در دقايق تلف شده نيمه دوم دروازه خود را باز شده ديدند تا کار به وقت‌هاي اضافه کشيده شود.


در حالي که قرقيزستان با تعويض‌هاي طلايي الکساندر کريستينين به بازي بازگشته بود، اما در دقيقه 103 مرتکب پنالتي شدند و با شوت احمد خليل، بازيکن تعويضي زاکروني گل سوم را دريافت کردند تا در نهايت امارات ميزبان در ديداري نفسگير که سه بار تيرک دروازه‌اش به لرزه درآمد، به سختي قرقيزستان را شکست دهد و به جمع هشت تيم برتر جام ملت‌ها صعود کند.


تيم ملي امارات ساعت 19:30 جمعه شب هفته جاري در ورزشگاه هزاع بن زايد العين، ديدار مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا را مقابل استراليا برگزار خواهد کرد.

 

 


جام ملت‌هاي آسيا - امارات 2019 / مرحله يک هشتم نهايي
دوشنبه
: 97/11/01 ؛ ساعت 20:30
استاديوم: زايد اسپورت- ابوظبي
داور: فو مينگ(چين)؛ کمک‌ها: هو وي‌مينگ و کائو يي؛ داور چهارم: يون کوانگ يئول(کره جنوبي)/ کمک داوران پشت دروازه: ما نينگ(چين) و کو هيونگ‌جين

 


تيم ملي امارات


خالد عيسي
خليفه مبارک غانم(30- فارس جمعه)
اسماعيل احمد محمد
الحسن صالح
علي حسن
عامر عبدالرحمن(99- احمد خليل)
خميس اسماعيل
خلفان مبارک(63- اسماعيل الحمادي)
علي مبخوت
بندر محمد الاحبابي
اسماعيل مطر(82- محمد احمد)

 

سرمربي: آلبرتو زاکروني

 

 


تيم ملي قرقيزستان


کوتمن کادريبکوف
مصطفي يوزوپوف
تاميرلان کوزوبائف
غيرت ژيرگالبک
والري کيچين
ويتالي لوکس
ادگار برنهارت(65- عزيز سيدکوف)
فرهاد موسي‌بکوف(80- آنتون زمليانوخين)
آخليدين ايزرائيلوف(76- تورسونالي رستموف)
بکرن ساگين‌بائف
ميرلان مورزائف(102- بختيار دويشوبکوف)


سرمربي: الکساندر کرستينين

 

 

 

اخطار


غيرت ژيرگالبک(8) بکرن ساگين‌بائف(23) ميرلان مورزائف(88) از قرقيزستان

خميس اسماعيل(78) از امارات

 

 

 

شرح گل


امارات 1 - قرقيزستان صفر (دقيقه 14: خميس اسماعيل): ارسال اسماعيل مطر از روي کرنر سمت راست زمين را خليفه مبارک با ضربه سر به مقابل تيرک دوم فرستاد تا خميس اسماعيل با ضربه سر دروازه قرقيزستان را باز کند.

 

 

امارات 1 - قرقيزستان 1 (دقيقه 26: ميرلان مورزائف): پاس در عمق چيپ و ديدني آخليدين ايزرائيلوف از بين مدافعان امارات، به ميرلان مورزائف رسيد که اين مهاجم بعد از دريبل خالد عيسي دروازه امارات را باز کرد و گل تساوي قرقيزها را به ثمر رساند.

 

 

امارات 2 - قرقيزستان 1 (دقيقه 64: علي مبخوت): عامر عبدالرحمن بعد از دريافت پاس علي حسن، پاس در عمق فوق‌العاده‌اي براي علي مبخوت که در موقعيت مشکوک به آفسايد بود، فرستاد که اين ستاره اماراتي از موقعيت تک به تک بهترين بهره را برد و گل دوم تيمش را به ثمر رساند.

 

 

امارات 2 - قرقيزستان 2 (دقيقه 1+90: تورسونالي رستموف): ارسال آنتون زمليانوخين از روي کرنر را رستموف با ضربه سر زد که توپ بعد از برخورد به بدن محمد احمد وارد دروازه شد تا هر دو تعويضي قرقيزها روي گل تساوي تيمشان تاثير مستقيم گذاشته باشند و از سوي ديگر بازيکن جانشين زاکروني، تاثير منفي خود را نشان دهد.

 

 

امارات 3 - قرقيزستان 2 (دقيقه 103: احمد خليل): پنالتي اعلام شده به سود امارات را احمد خليل، ستاره اين تيم به مرکز دروازه زد که توپ بعد از برخورد به پاي کاديربکوف تبديل به گل شد تا دوباره ميزبان جام ملت‌ها درآستانه صعود قرار بگيرد.

 


لحظات حساس


دقيقه 9: ارسال اسماعيل مطر از روي ضربه آزاد و ضربه پشت سر اسماعيل احمد از بالاي دروازه قرقيزستان عبور کرد.

دقيقه 39: پاس عبدالرحمن و شوت پاي چپ ناگهاني اسماعيل مطر از فاصله 30 متري، به شکل خطرناکي از روي دروازه قرقيزستان به بيرون رفت.

دقيقه 46: بندر الاحبابي با نفوذ سريع از جناح راست زمين ارسال دقيقي روي سر علي مبخوت انجام داد که ضربه سر او با فاصله اندک از کنار دروازه قرقيزستان راهي اوت شد.

 

 

دقيقه 53: شوت فني پاي چپ والري کيچين نزديک بود به صورت اتفاقي تبديل به گل شود که توپ در برخورد با تيرک افقي دروازه امارات دفع شد.
دقيقه 53: اسماعيل مطر در محوطه جريمه قرقيزستان نقش بر زمين شد که داور چيني دستور به ادامه بازي داد.

دقيقه 56: شوت روي پاي راه دور از الحسن صالح را کاديبرکوف در دو مرحله جمع کرد.
دقيقه 58: نزديک بود شوت ساگين‌بائف با دفع اشتباه خالد عيسي وارد دروازه امارات شود که با خوش‌شانسي او توپ به کرنر رفت.
دقيقه 58: ارسال ايزرائيلوف از روي کرنر و ضربه پشت سر کيچين به مقابل دروازه امارات را ويتالي لوکس زد که توپ در برخورد با پاي مبخوت مجددا راهي کرنر شد.
دقيقه 59: سانتر ايزرائيلوف باز هم خطرساز شد که اين بار ضربه سر موسي‌بکوف در موقعيت خوبي روي تور دروازه امارات فرود آمد.

 

 

دقيقه 68: ويتالي لوکس سه مدافع امارات را فريب داد و به زيبايي منطقه بازي را عوض کرد تا کيچين در موقعيت تک به تک با خالد عيسي قرار بگيرد، اما عبور توپ از زير پاي کاپيتان قرقيزستان موجب شد تا بهترين فرصت گلزني اين تيم از دست برود.
دقيقه 68: شوت مورزائف فقط پُر قدرت بود و دقت لازم را نداشت تا با فاصله زيادي از دروازه امارات به اوت برود.

دقيقه 69: پاس مورزائف و شوت کوزوبائف به شکل خطرناکي از بالاي تيرک افقي دروازه امارات به بيرون رفت.

دقيقه 72: کوزوبائف فرصت استثنايي براي زدن گل تساوي قرقيزها را هدر داد و توپ ارسالي از سمت راست زمين را از محوطه 6 قدم به بيرون فرستاد.

دقيقه 74: اسماعيل الحمادي روي پاس چيپ فوق‌العاده مطر دروازه قرقيزستان را باز کرد، اما قبل از آن آفسايد او گرفته شده بود.

دقيقه 84: ارسال مورزائف از جناح راست زمين به سمت مقابل رفت و به کيچين رسيد که شوت او با تکل اسماعيل احمد مواجه شد تا اين مدافع اماراتي در صحنه‌اي که توپ به دست چپ او نيز برخوردي داشت، مانع از گلزني قرقيزستان شود.

دقيقه 89: نزديک بود بعد از ارسال يوزوپوف و ضربه پشت سر کوزوبائف، قرقيزستان با شوت سر ضرب ويتالي لوکس گلزني کند که توپ او با فاصله چند سانتي متري از کنار دروازه امارات عبور کرد.

دقيقه 90: کوزوبائف براي سومين بار در اين مسابقه فرصت استثنايي گلزني را هدر داد و اين بار توپ ارسالي از ميانه زمين را از مقابل محوطه 6 قدم بي‌دقت به بيرون زد.

دقيقه 98: سانتر کوتاه اسماعيل الحمادي از سمت چپ محوطه جريمه به مقابل تيرک دوم را علي مبخوت به شکل غيرمنتظره‌اي از دست داد و شوت کم قدرت او به بيرون رفت.
دقيقه 101: سانتر بلند الحسن صالح به مقابل محوطه 6 قدم قرقيزستان را علي مبخوت قصد داشت با ضربه سر بزند که ساگينبائف روي او مرتکب خطا شد تا داور چيني اعلام پنالتي کند.

دقيقه 108: پرتاب اوت از سمت راست زمين و ضربه سر دويشوبکوف به تيرک دروازه امارات اصابت کرد و با بدشانسي قرقيزها تبديل به گل نشد.

دقيقه 2+120: رستموف که گل دوم قرقيزستان را در وقت‌هاي اضافه نيمه دوم زده بود، نزديک بود در ثانيه‌هاي پاياني دوباره پيام آور شادي تيمش شود ولي اين بار با بدنشانسي شوت او به تيرک دروازه امارات برخورد کرد و دفع شد.
دقيقه 3+120: اسماعيل الحمادي بعد از ضد حمله سريع به علي مبخوت پاس داد که ضربه او در صحنه مشکوک به خطاي هند پنالتي به مدافع قرقيزستان برخوردي داشت، اما داور چيني دستور به ادامه بازي داد و ثانيه‌هايي بعد، سوت پايان مسابقه را زد.

 

 

 

بهترين بازيکن


علي مبخوت با وجود اينکه سه موقعيت مسلم گلزني را برابر قرقيزستان از دست داد و با فرصت‌سوزي‌هاي خود مانع از برتري امارات در 90 دقيقه شد، اما با اين وجود تاثيرگذارترين بازيکن تيمش در جريان برتري امشب بود و مي‌توان او را ستاره زمين دانست؛ آقاي گل دوره قبل جام ملت‌هاي آسيا در ديدار با قرقيزستان گل دوم امارات را زد و پنالتي منجر به گل سوم تيمش را هم گرفت.

 

 


در حاشيه


* ترکيب تيم ملي امارات در مسابقه امشب نسبت به دومين ديدار مرحله گروهي که مقابل هند به برتري رسيدند، تنها يک تغيير داشته که اسماعيل الحمادي نيمکت‌نشين شده تا اسماعيل مطر، کاپيتان امارات براي نخستين بار در جام ملت‌ها از ابتدا بازي کند.
* نفرات اصلي قرقيزستان در بازي امشب نيز در مقايسه با ديدار مرحله گروهي برابر کره جنوبي دو جابه‌جايي داشته که مصطفي يوزوپوف و ويتالي لوکس جانشين دنيل تاگوئه و عزيز سيدکوف شدند.

* خليفه مبارک، مدافع مياني امارات که در صحنه گل اول قرقيزستان برخوردي با تيرک عمودي دروازه داشت، دچار مصدوميت شديدي شد و به همين دليل نتوانست به بازي ادامه دهد تا در دقيقه 30 فارس جمعه جانشين او شود.

* امارات با وجود ميزباني و حضور در مرحله حذفي جام ملت‌ها، اما همچنان تماشاگران پُر شماري ندارد و صندلي‌هاي خالي زيادي در ورزشگاه زايد ابوظبي به چشم مي‌خورد.

* زاکروني از عملکرد بازيکنان امارات رضايت ندارد و در کنار زمين به نحوه بازي آنها اعتراض مي‌کند.

 

 

* تماشاگران اماراتي در نيمه دوم سر و صداي بيشتري در ورزشگاه زايد برپا کردند.

* خميس اسماعيل، زننده گل اول امارات بخاطر دريافت اخطار در بازي امشب، در صورت صعود تيمش به مرحله يک چهار منهايي، ديدار مقابل استراليا را به دليل محروميت از دست داد.

 

 

اتفاق ويژه


تيم ملي قرقيزستان که بسياري از کارشناسان فوتبالي آن را ضعيف‌ترين تيم مرحله يک هشتم نهايي جام ملت‌هاي 2019 مي‌دانستند، بعد از آنکه در نخستين تجربه حضورش در اين رقابت‌ها از مرحله گروهي بالا آمده بود، امشب در آستانه خلق شگفتي و رسيدن به مرحله يک چهارم قرار داشتند، اما با وجود زدن گل دوم و تساوي در دقايق تلف شده نيمه دوم و بُردن بازي به وقت‌هاي اضافه، سه بار هم به تيرک دروازه امارات زدند و اگر بدشانس نبودند، شايد به برتري مي‌رسيدند که در نهايت اين اتفاق رخ نداد و شاگردان زاکروني به دور بعد راه يافتند.

 1397/11/02

Bookmark and Share   شماره خبر :63830 تعداد بازدید :432

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload