OK

ليست تيم ملي در انتظار چهره‌هاي تازه نفس

با مصدوميت علي کريمي و اشکان دژاگه در مسابقات امشب تيمشان تعداد مصدومين تيم ملي ايران به چهار عدد افزايش يافت.   
       
           
           
       
   

             

           گزارش تيم اخبار فوتبال 4ورزش حاکي از ان است که


به گزارش "ورزش سه"، هفته دهم مسابقات ليگ برتر ايران عصر امروز با چهار ديدار پيگيري شد و همين کافي بود که شوک ديگري به کارلوس کي‌روش و اردوي آينده تيم ملي وارد شود. اشکان دژاگه که از ابتدا در ترکيب تراکتورسازي مقابل سپيدرود قرار گرفته بود در دقيقه ۳۳ پس از برخورد با بازيکن حريف از ناحيه کشاله مصدوم شد و به ناچار جاي خود را به احسان پهلوان داد.


از طرفي ديگر ۶۰۰ کيلومتر آن طرف‌تر و در ورزشگاه آزادي تهران هافبک تيم ملي ايران يعني علي کريمي در دقيقه ۱۶ بازي برابر سپاهان از کشاله ران پا احساس مصدوميت کرد و جاي خود را به مارکوس نويماير داد تا نگراني‌هاي کادرفني تيم ملي افزايش يابد. حالا تعداد بازيکنان مصدوم تيم ملي در دومين هفته برگزار شده بعد از آخرين اردو و بازي با بوليوي به چهار نفر افزايش يافت و حالا بايد منتظر موضع گيري هميشگي کارلوس کي‌روش عليه ليگ برتر ايران باشيم.

 

*کريمي و دژاگه، مصدوميتي مشابه با پيراهن سرخابي
کاپيتان تيم ملي ايران که اولين فصل حضور خود در ليگ برتر ايران‌ را پشت سر مي‌گذارد قبل از شروع جام جهاني به علت مصدوميتي کهنه در عضله پاي خود مدت زيادي را دور از ميادين بود و حتي نتوانست با پيراهن ناتينگهام فارست انگليس عملکرد خوبي از خود نشان دهد. همين امر هم باعث شد وي به نيمکت ذخيره‌هاي تبعيد شود و برخلاف جام جهاني ۲۰۱۴ اين بار مسابقات حساس تيم ملي را از آن طرف خط نظاره کند.

تنها بازيکني که سرنوشتي موازي با اشکان دژاگه را تجربه کرده علي کريمي است. هافبک مورد علاقه کارلوس کي‌روش که جام جهاني را به علت درد موجود در کمر از دست داد و به واسطه اين مصدوميت هنگام ورودش به استقلال تهران حواشي زيادي را تجربه کرد. او حالا پس از احساس درد مقابل سپاهان در همان دقايق ابتدايي از زمين خارج شد و بايد ميزان دوري از ميادين را بعد از آمدن جواب ام آر آي متوجه شويم.

 

*احمد نوراللهي و پژمان منتظري، سرنوشتي جدا از هم
هافبک شماره هشت تيم پرسپوليس تهران به طور قطع بازي برابر سايپا را از دست داده است و حضورش در ديدار رفت فينال ليگ قهرمانان مقابل کاشيما آنتلرز ژاپن در هاله‌اي از ابهام است. اما ميزان دوري وي به حدي نيست که اردوي سوم تيم ملي را از دست دهد؛ مگر آنکه سرمربي پرتغالي تيم ملي ديگر نظري بر وي نداشته باشد.

اما پژمان منتظري شرايط سخت‌تري را تجربه مي‌کند. او با مصدوميت سختي از ناحيه مچ پا رو به رو شده و شايد حتي حضورش در جام ملت‌هاي آسيا مقدور نباشد. اما چيزي که قطعي است اين مدافع علاوه بر مسابقات آينده استقلال اردوي آينده تيم ملي را هم از دست مي‌دهد تا مصائب کي‌روش براي آماده سازي ايران بيشتر از قبل گردد. هم‌چنين خبر مي‌رسد منتظري روند درماني خود را به مانند پورعلي‌گنجي تحت نظر کادر پزشکي تيم ملي ادامه مي‌دهد و بايد منتظر اظهار نظر رسمي از سوي آن‌ها در خصوص ميزان دوري مدافع مصدوم استقلال از ميادين باشيم.

 

*دو ابهام بزرگ در تيم ملي و شايد دعوت از يک سوپرمن!

 


حالا دو علامت سوال بزرگ وجود دارد:

۱: واکنش کارلوس کي‌روش در قبال اين مصدوميت‌ها؟
۲: جايگزين‌هاي اين چهار بازيکن در اردوي آتي تيم ملي؟

 

سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران تا به اينجاي حضور هفت ساله‌اش هيچ نگاه مثبتي به فوتبال ايران علي الخصوص ليگ برتر نداشته و به هر نحوي از آن انتقاد کرده است. بزرگ‌ترين واکنش او هم درست قبل از شروع جام جهاني رخ داد، جايي که ريکاوري بازيکنان ملي پوش ليگ برتري تحت نظر وي انجام مي‌گرفت. حالا بايد واکنش او در قبال مصدوميت چهار بازيکن تيم‌ ملي را ببينيم. به خصوص اينکه سه بازيکن از دو تيم استقلال و پرسپوليس تهران هستند و سرمربي تيم ملي با شفر و برانکو اختلاف‌هايي داشته است.

 

دومين مسئله مهم جايگزيني بازيکنان مصدوم حاضر در اردوي آتي تيم ملي است. اردوي سوم ايران آخرين اردوي مقدماتي برگزار شده از سوي کارلوس کي‌روش است و بعد از اردوي نهايي براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا اجرا مي‌شود. با مصدوميت منتظري و پورعلي‌گنجي و حضور تنها سيدمجيد حسيني، روزبه چشمي و محمدرضا خانزاده مشکل جدي در قلب دفاع براي تيم ملي به وجود مي‌آيد. شايد در اين بين شجاع خليل‌زاده دعوتي غير منتظره کي‌روش براي اين اردو و بازي تدارکاتي با ترينيداد و توباگو لقب بگيرد. از طرفي ديگر طبق گمانه ‌زني برخي شايد سرمربي پرتغالي تيم ملي باز هم تصميم دور از انتظار گرفته و محمد انصاري و سيدجلال حسيني را به تيم ملي بازگرداند. اتفاقي که حداقل براي کاپيتان تيم پرسپوليس تا حدي غير قابل وجود است اما ما به اصل غافلگير کننده سرمربي تيم ملي اعتقاد داريم!
اما در خط هافبک قضيه کمي متفاوت است.

 

کريمي و دژاگه در چند ماه اخير جز بازيکنان ثابت تيم ملي نبوده‌اند و در حال حاضر بازيکنان ثابت تيم ملي از آمادگي خوبي برخوردار هستند. با اين حال به احتمال فراوان بايد منتظر بازگشت دوباره رامين رضاييان و استفاده از او در خط هافبک تيم ملي از سوي کي‌روش باشيم.


نکته مهم موجود اين است، اردوي آتي تيم ملي آخرين مرحله مقدماتي آماده سازي ايران خواهد بود و بعد از اردوي نهايي برگزار مي‌شود. به همين دليل معادلات کي‌روش در انتخاب ليست تيم ملي به هم خواهد خورد و بايد منتظر بمانيم و ببينيم او تا دو هفته ديگر ليست جديدي با تغييرات اندک ارائه مي‌کند يا با همان نفرات قبلي به کار خود ادامه مي‌دهد.           
           

           
           

           

            ???????? ?????????

            ????? ??

            ????? ?? ???? ???

            ????

            ?????

           

           

           


           

           
           


1397/08/05

Bookmark and Share   شماره خبر :63906 تعداد بازدید :202

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload