OK

برنامه نود؛ اشک هاي افشين قطبي به ياد مادر

عادل فردوسي‌پور در برنامه اين هفته مصاحبه‌اي با افشين قطبي داشت و به حواشي هفته اخير فوتبال ايران پرداخت.   
       
           
           
       
   

             

           گزارش تيم اخبار فوتبال 4ورزش حاکي از ان است کهبه گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(دوازدهم آذرماه) از ساعت 22:36 آغاز شد. طبق معمول هر هفته بازي هاي ليگ به همراه داوري و حواشي بررسي شدند. افشين قطبي سرمربي سابق تيم ملي ايران گفتگوي تصويري با عادل فردوسي پور داشت و همچنين مصاحبه نوستالژيکي با احمدرضا عابدزاده روي آنتن رفت. پخش آيتمي از عليرضا منصوريان، از ديگر بخش هاي برنامه نود اين هفته بود.

 

نظرسنجي برنامه نود به پرسشي درباره بهترين گل سه ماه اخير فوتبال ايران اختصاص دارد.

 

 

* عادل فردوسي پور ضمن اشاره به گزينه هاي نظرسنجي، از گل محسن مسلمان، آنتوني استوکس و... به عنوان گل هايي نام برد که مي توانستند در اين ليست جاي بگيرند. پس از آن خلاصه اي از آن چه قرار است در 90 پخش شود، نمايش داده شد.

 

* آنچه در برنامه نود امشب مي‌بينيد:


- مصاحبه با احمدرضا عابدزاده به مناسبت 8 آذر.
- گفتگوي زنده با افشين قطبي
- بررسي هفته چهاردهم مسابقات ليگ برتر.
- يک بازي بدون گل، با حواشي و يک گل بحث‌برانگيز.

 

* احمدرضا عابدزاده در گفتگويي با برنامه نود گفت که 8 سال پيش در صحبتي که با کفاشيان انجام داده بود، گفت که اگر به من امکانات بدهيد 100 دروازه بان ايراني تحويل مي دهم. عابدزاده در ادامه با خنده گفت 8 سال است کفاشيان قرار است زنگ بزند! باقي صحبت هاي احمدرضا عابدزاده نيز خاطرات نوستالژي، دوري از فوتبال و... بود.

 

 

 

 

تشخيص ويروس ايدز: رايگان و پنهاني

 

* عادل فردوسي پور ضمن اشاره به روز جهاني معلولان، برنامه نود را به آن ها تبريک گفت. سپس آيتمي در خصوص ويروس ايدز يا HIV پخش شد. در اين آيتم از مردم ايران دعوت شد که به صورت رايگان آزمايش ايدز بدهند؛ آزمايشي که نتايج آن پنهاني خواهد ماند.

 

 

 

 

* در ادامه کليپ هفته پخش شد. پس از آن فردوسي پور صعود تيم ملي بسکتبال   به جام جهاني را تبريک گفت.

 

* سپاهان 1 پديده 0

 

نکات بازي:


پديده پس از 417 دقيقه گل خورد
اولين صدرنشيني سپاهان پس از هفته پنجم ليگ پانزدهم
* سرمربي تيم پديده 6 بازي بدون پيروزي مقابل قلعه نوئي

 

گل اللهيار صيادمنش برترين گل هفته

 

* آيتم بعدي برنامه نود، ترين هاي هفته بود. کار تيمي بازيکنان تيم استقلال در صحنه گل طارق همام برترين کار تيمي هفته انتخاب شد. همچنين سيو عليرضا بيرانونددر بازي با ماشين سازي برترين مهار هفته بود.

 

 

 

 

* در آمارهاي هفته چهاردهم، پيام نيازمند با 5 سيو بيشترين نجات دروازه را داشت. سياوش يزداني مدافع سپاهان با 11 دفع توپ، مسعود شجاعي با 11 دريبل و... عنوان داران اين هفته بودند.

 

* موضوع بعدي خداحافظي سيدجلال حسيني بود. عادل فردوسي پور برگزاري مراسم خداحافظي را تلويحا وظيفه فدراسيون دانست. او همچنين مصاحبه برانکو با سايت کروات را اشتباه و با ادبيات نادرست دانست و همچنين انتقاداتي به مک درموت دستيار کي روش داشت. در نهايت عادل تاکيد کرد که در فاصله يک و نيم ماه تا جام ملت ها، دوگانگي کي روش - برانکو بايد تمام شود. بعد از صحبت هاي مجري برنامه، آيتمي درباره سيدجلال حسيني پخش شد.

 

 

 

 

قطبي: همان افشين هستم، با موهاي سفيدتر!

 

خيلي تشکر مي کنم اجازه داديد به تمام مردم قشنگ ايران سلام بگويم و خوشحال شدم بعد از 9 سال توانستم برگردم ايران و به مردم خدمت کنم.

اولا من فکر کنم کساني که يک ذره در ايران تجربه دارند، مي دانند فولاد يکي از بهترين در ساخت بازيکن، امکانات براي مربيان است و يکي از بهترين تيم ها براي مربي است که مي خواهد افتخار بين المللي بياورد. وقتي فهميدم فولاد مي خواهد با من صحبت کند و ديدم که يک استاديوم خوب ساخته اند، انگيزه زيادي به من داد. دکتر رضايي توانست قلبش را به من وصل کند، پدر بزرگ من از شيراز است و خوزستاني ها هم خيلي خون گرم، فکر کردم مي توانيم کارهاي جذابي انجام دهيم.

من فکر کنم تعريف کردن يک فرد موفق بستگي به زاويه ديدگاه دارد. براي کسي که در کشور ديگر است بايد 2 برابر اهل آنجا کار کند و تلاش کند آنجا بماند. ليگ ژاپن بهترين ليگ آسيا است، من آنجا بايد تلاش مي کردم و مخصوصا بازيکنان خيلي جواني داشتم، آن تيم جوان ترين تيم تاريخ ژاپن بود، توانستيم در وسط جدول بمانيم و در فينال جام حذفي هم باشيم. به خاطر پاتريک کلايورت آنجا رفتم.

چين يکي از پولدارترين ليگ هاي دنيا است. تمام تفکر کشور چين اين است که مي خواهند تيم ملي خوب و ليگ خوب بسازند، بازيکنان و مربيان گران قيمتي آن جا بازي مي کنند، من هميشه شاگرد فوتبال و زندگي بودم، رفتن به جايي که بايد با مترجمت به بازيکنان برسي، کار سخت تر هم مي شود. افشين قطبي همان شخصي بود که به ايران آمده، با تجربه بيشتر و موهاي سفيد بيشتر.

انرژي هميشه يکي از ملاک هاي من بوده، به خاطر اين که عاشق فوتبال هستم و وقتي توپ، بازيکن و چمن را مي بينم مي توانم کليد سوئيچ را بزنم و خودم را وصل کنم به بازيکنانم.

 

 

 

 

واقعا فرقي براي من ندارد، الان نهم جدول هستيم و فقط15 امتياز در 14 بازي برديم، هر بازي برايمان مثل فينال است، بايد تبريک بگويم به فوتبال ايران و ليگ برتر و رئيس فدراسيون و تمام کساني که زحمت کشيدند، اگر برگردم به 9 سال پيش مي توانم بگويم فوتبال ايران پيشرفت کرده، از لحاظ هيجان و تکنيکي و خيلي دوست دارم ليگ ايران را بکنيم شماره يک در آسيا. عشقي که در فوتبال ايران است خيلي جاها نيست، ايران، برزيل و آرژانتين شايد تنها جايي هستند که عشق فوتبال در آن زياد است. استاديومي که ساخته شده يک چيز رويايي است، هيچ وقت فکر نکردم مي توانم بيايم ايران و در همچين جايي بايستم.

فکر ميکنم شما شناخت خوبي از من داريد، شايد يک يا دو ثانيه از کسي ناراحت شوم اما سعي مي کنم هميشه رو به جلو نگاه بکنم. اگر کسي خوبي يا بدي کرده سعي مي کنم خوب نگاه کنم، همه فوتباليست ها تلاش کرده اند، دست همه را مي بوسم و دوست دارم از نزديک آن ها را ملاقات کنم. بعضي موقع ها مثل بلژيک يک نسلي مي آيد و کار بزرگ بين المللي انجام مي دهد، يکي از دلايل بازگشتم نسل خوبي است که ديدم مي آيد. بازي زير 16 ساله هاي فولاد را ديدم که واقعا سطح بين المللي بود. سه تا از بازيکنان مي توانند در هر جايي مي توانند بازي کنند.

خيلي سخت است. شک نکنيد پرسپوليس هميشه در قلب من بوده و خواهد بود. هواداران پرسپوليس هميشه در قلب من خواهد بود. هواداران پرسپوليس مي دانند من کار حرفه اي مي کنم. من فکر ميکنم بسيار خوب کار کرده اند آقاي برانکو و پرسپوليس. من از دور افتخار کردم به کار 2 سال اخير اين تيم.

دو روز با تيم تمرين کردم و از انگيزه بازيکنان لذت برديم، يک چيزهايي که خوندم که مي گويند يک ليست ورودي و يک اخراج دادم اما من هيچ ليستي ندادم. با جمع بندي هاي تيمي مي خواهيم يک تيم خوب ببنديم براي نيم فصل دوم.

من اين را قبول ندارم، آن زمان که تيم ملي داشتيم خيلي سخت بود و تلاش کرديم تيم را همدل نگه داريم، سه بازي را پشت سر هم برديم و بازي آخر را مقابل کره جنوبي باختيم. چيزهايي که فراموش مي کنيم و يادمان مي ماند، ممکن است چيزهاي مهم نباشد. نگاه من ساده است، بازيکناني که برايم بازي کردند برادرانم و پسرانم بودند، گريه هاي آخر من خداحافظي و ناراحتي براي کار نکردن با آن بازيکنان بود.

 

 

 

 

در همه جام ملت ها ايران شانس خوبي براي قهرماني دارد، ژاپن، ايران، کره و استراليا هميشه بهترين بودند و بازيي اين تيم ها هميشه 50 درصد يکي شانس دارد و 50 درصد هم ديگري. آقاي کي روش خوب کار کردند و تبريک مي گويم که توانستند 2 بار بروند جام جهاني، تيمشان ساخت دفاعي خوبي دارد.

آقاي فردوسي پور ما در ژاپن خيلي کم ايراني پيدا کردم، ولي وقتي من رسيدم به ايران در اين چند روزه روزي 16 ساعت کار مي کرديم و فقط فارسي صحبت کرديم و بعضي وقت ها اگر زياد صحبت کنيم، زبان برميگردد و انشالله بيشتر ياد مي گيرم و حرف هاي بهتري مي زنيم.

من فکر ميکنم مادر هرکسي عزيز است و روابطي است که نمي توان توضيح داد. مادر من مهربان و خيلي خيلي بامنش بود. وقتي ايشان مريض بود و فوت کرد و نتوانستم بيايم خيلي سخت بود. هر وقت راجع به آن صحبت مي کنم اشک هايم جاري مي شود.

صحنه ها خيلي کوتاه بودند، فکر ميکنم گل سامان قدوس خيلي قشنگ بود.

لازم است به سيدجلال تبريک بگويم، يکي از مردان بزرگ و بسيار بسيار خوبي بوده و من لذت بردم از تمرين با ايشان و آرزوي موفقيت مي کنم، بازيکناني مثل سيدجلال هيچ وقت از تيم ملي خداحافظي نمي کنند چون ملي هستند.

 

* ماشين سازي 0 پرسپوليس 1

 

نکات بازي:


چهلمين کلين شيت بيرانوند با پرسپوليس و هفتادمين در ليگ برتر
ده خسوس از هيچ تيمي به اندازه پرسپوليس گل نخورده است.

 

ميکسدزون بنيان ديزل

 

احمد موسوي: بعيد بود اميد چنين کاري کند. به او هم گفتم نبايد چنين کاري کند، به هر حال هوادار است.

اميد عاليشاه: هر بار رفتم کرنر بزنم اشيا پرت کردند به سمتم. از مردم غيور آذربايجان عذرخواهي مي کنم، يک سري هوادار نما بودند که اين کار را کردند.

شجاع خليل زاده: خداراشکر توانستم زحمت بچه ها را تبديل به گل کنم.

 

 

 

 

ماشين سازي يک پنالتي و پرسپوليس يک گل طلبکار

 

* آيتم بعدي بررسي داوري بازي هاي هفته چهاردهم با نويد مظفري بود.

سپاهان - پديده: سپاهان يک تک به تک از اين بازي طلبکار بود. گل پديده به درستي آفسايد اعلام شد.

نساجي - سپيدرود: نساجي دو تک به تک طلبکار شد، پنالتي سپيدرود صحيح بود.

ماشين سازي  - پرسپوليس: پنالتي براي تيم ماشين سازي به اشتباه گرفته نشد. گل دوم پرسپوليس به اشتباه آفسايد گرفته شد.

 

* علي بهار مست سرپرست تيم سپيدرود روي خط برنامه نود آمد و درباره دربي شمال کشور صحبت کرد: به اين بايد اشاره مي کرديد که هواداران ما و سپيدرود بدون تنش در کنار هم نشستند و تيمشان را تشويق کردند و هنجارها را رعايت کردند. در خصوص بازي ما اعتقادمان اين است که آقاي فغاني بهترين داور ايران و آسيا و جزو سه داور برتر جهان هستند اما بهترين داوران هم ممکن است اشتباه کنند، يک طا روي آقاي نزهتي گرفته نشد که همان توپ وارد دروازه ما شد.

 

* در ادامه قسمت دوم مصاحبه با احمدرضا عابدزاده پخش شد. اين قسمت به بازي ايران - استراليا مربوط بود.

 

 

 

 

* آيتمي از ايرج دانايي فرد پيشکسوت تيم ملي و استقلال پخش شد که عملکرد او در تيم ملي نيز در همان آيتم بررسي شد. فتحي مديرعامل آبي ها نيز به ديدار دانايي فرد رفته بود.

 

* پخش آيتم نود درجه پيش از بازي استقلال صنعت نفت در دستور کار قرار گرفت.

 

* استقلال 3 - صنعت نفت 0

 

نکات بازي:

 

* صنعت نفت حريف محبوب شفر؛ پرگل ترين برد فصل پيش و برد در نيمه نهايي جام حذفي

* نودمين کلين شيت رحمتي در استقلا

* استقلال - صنعت نفت بدون تساوي در ليگ برتر

* دهمين بازي در ليگ برتر که استقلال شفر سه گل يا بيشتر زد.

 

ميکسدزون و نشست خبري:

 

صيادمنش: توانستيم دل هواداران را خوش کنيم، از آقاي شفر تشکر ميکنم که به من اعتماد کرد و خوشحالم پاسخ اعتماد ايشان را داديم.

علي کريمي: بايد خيلي دقت کنيم امتيازات باقي مانده را جمع کنيم.

رحمتي: بازيکنان ما واقعا مشکل دارند، اين که مصاحبه نمي کنند يا مي آيند تمرين به خاطر حيايشان است.

شفر: شما مي دانيد فشار روي استقلال هميشه بالا است. به خاطر عملکرد دو بازيکن خط هافبکم طارق همام و فرشيدباقري خوشحالم.

 

 

 

 

* در ادامه عادل فردوسي پور تولد منصوريان را تبريک گفت و کليپي به اين مناسبت پخش کرد.

 

 

 

 

* پارس جنوبي 0 تراکتورسازي 1

 

نکات:

 

تار تار بدون پيروزي مقابل تراکتورسازي

اولين شکست خانگي پارس جنوبي جم

 

نشست خبري:

 

تقوي: تک تک بچه ها با تمام توان جنگيدند. آن چيزي که خواستيم را اجرا کردند و در بعضي موارد اشتباه داشتيم.

تارتار: يک ايستگاهي را تبديل به گل کردند، بدشانس بوديم توپ به يکي از بچه ها خورد و تبديل به گل شد. تراکتور براي تک امتياز آمده بود. شرمنده هواداران شديم.

 

* فولاد 1 ذوب آهن 1

 

نکات:

 

اولين امتياز ذوب آهن با منصوريان

ذوب آهن 8 بازي بدون برد

 

* پس از آن عادل فردوسي پور به بررسي جدول ليگ، مسابقات معوقه، هفته پانزدهم و عملکرد بازيکنان پرداخت.

 

* بخش بعدي برنامه نود بررسي عملکرد لژيونرها بود که در آن به عملکرد مثبت علي قلي زاده و ميلاد محمدي توجه ويژه اي شد.

 

 

 

 

* نفت مسجد سليمان 1 پيکان 0

 

نکات:

 

پيکان با 4 پنالتي، پنالتي ده ترين تيم ليگ
پنجمين شکست پياپي پيکان
اولين برد نفت مسجد سليمان در 5 هفته اخير

 

نشست خبري:

 

جلالي:  پنالتي مشکوک بود، 90 دقيقه حمله کرديم اما نتوانستيم اشتباهمان را جبران کنيم.

مرزبان: با چنگ و دندان از گل دفاع کرديم، دفاع غيرتمندانه بود، براي برد بهاي سنگين پرداختيم.

 

* سايپا 1 استقلال خوزستان 1

 

نکات:

 

سايپا 7 بازي بدون برد
استقلال خوزستان 7 بازي بدون برد

 

ميکسدزون:

 

بوستاني: سايپا تيم بزرگي است، تيم هاي آقاي دايي خوب بازي مي کنند، ما براي سه امتياز آمديم و در نيمه دوم بچه ها تلاش کردند گل خورده نيمه اول را جبران کنيم.

 

* در ادامه داوري بازي ها بررسي شدند.

در ديدار تراکتورسازي پارس اشتباه تاثيرگذار از سوي داور رخ نداد.

يک پنالتي به نفع فولاد در بازي با ذوب بايد گرفته مي شد. پنالتي ذوب آهن صحيح بود.

 

مجيدي: ليافت ما رتبه هفتم جدول است

 

سرپرست تيم نساجي مازندران گفت: بيشترين اشتباه داوري عليه تيم نساجي بوده. به نساجي و سپيدرود بابت برگزاري منظم اين دربي تبريک مي گويم. آقاي فغاني داوري فراتر از آسيا است، اما براي اين بازي بايد کمک هاي 50 درصد در حداو انتخاب مي شدند. 14بازي کرديم، 7 اشتباه صددرصد بوده، 10 امتياز از ما کم شده، اگر 5 امتيازش را به ما داده بودند ما جزو 7 تيم بالايي جدول بوديم. براي تيمي که بعد از 24 سال به ليگ برتر صعود کرده فوق العاده است.

 

* يکي از آيتم هاي آخر برنامه نود، از نود تا نود بود که بر روي آنتن رفت.

 

* آخرين بخش نود، نتيجه نظرسنجي برنامه بود که مخاطبان اين برنامه با 54 درصد گل کمال کاميابي نيا را به عنوان گل هفته انتخاب کرده بودند.

            
           

           
           

           

            ???????? ?????????

            ????? ??

            ????? ?? ???? ???

            ????

            ?????

           

           

           


           

           
           


1397/09/13

Bookmark and Share   شماره خبر :63995 تعداد بازدید :107

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload